Test psikologjik/ Zgjidh një trëndafil dhe zbulo përparësitë e tua të vërteta në jetë

Life style

Test psikologjik/ Zgjidh një trëndafil dhe zbulo përparësitë e tua të vërteta në jetë

Më: 7 maj 2021 Në ora: 22:43
Foto ilustrim

Këtu është një foto e gjashtë trëndafilave të ndryshëm. Ato kanë ngjyra dhe forma të caktuara. Zgjidhni një nga trëndafilat, duke u nisur nga intuita juaj dhe zbuloni se cila është përparësia që keni në jetë, shkruan “Italia Feed”.

Nëse keni zgjedhur:

Nr.1

Ju jeni personi që thoni të vërtetën në sy. Jeni shumë i drejtpërdrejtë dhe besoni se drejtësia duhet të mbizotërojë, me siguri.

Por ky qëndrim shpesh nuk vlerësohet nga të tjerët, sepse jo të gjithë janë të gatshëm të dëgjojnë nga ju atë që mendoni me të vërtetë dhe njerëzit ndihen në siklet.

Nr.2

Ju jeni një person shumë i njohur. Nga natyra, jeni shumë i lidhur me të dashurit tuaj, me fëmijët, me burrin. Ju i doni vaktet familjare, jeni të dashur, të mirë dhe shumë intuitiv.

Rezulton se të tjerët nuk e vlerësojnë gjithmonë ndihmën dhe vëmendjen tuaj.

Nr.3

Jeni një person shumë i ekuilibruar që përpiqeni të shmangni konfliktet. Nuk jeni gati për çdo situatë, por shmangni të qenit me njerëz që nuk kanë asgjë të mirë për të shtuar në jetën tuaj dhe largoheni shpejt nga ata.

Jeni gjithmonë në kërkim të paqes, të shoqërueshëm dhe të këndshëm.

Nr. 4

Jeni një person shumë krijues dhe i talentuar. Keni një intuitë të zhvilluar.

Nr.5

Ju jeni një person shumë privat, ju pëlqen të jeni në qetësinë e një ambienti të këndshëm me njerëzit që doni.

Jeni mësuar të mos u besoni njerëzve, keni frikë nga pjesa tjetër dhe nuk i lini të hyjnë në botën tuaj.

Nr.6

Jeni një person aktiv, shumë i dobishëm dhe i vendosur për të arritur qëllimin që keni.

Dashuria është ajo që drejton zemrën tuaj tani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat