5 gabime që duhet t’i shmangni për të shpëtuar flokët

Life style

5 gabime që duhet t’i shmangni për të shpëtuar flokët

Më: 9 maj 2021 Në ora: 22:25
Foto ilustrim

Larja e flokëve mund të na duket një proces shumë i thjeshtë, megjithatë pas tij mund të fshihen shumë pasoja që mund të ndikojnë negativisht, siç është rënia e flokëve.

Bright Side ka renditur një sërë gabimesh që po bëjmë me flokët tanë që ndikojnë në rënien e tyre.

1. Krehim flokët e lagur menjëherë nga rrënja! Ekspertët thotë që duhet nisur nga majat dhe më pas rrënja

2. Po përdorni furçën e gabuar

Flokë të drejtë dhe flokët kaçurrel

3. Po i lani shumë shpesh

4. Nuk i krihni para se të laheni

5. Përdorni të njëjtën furçë për flokë të thatë dhe të lagur

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat