11 shenjat që tregojnë se shpirti juaj ka nevojë për pastrim

Life style

11 shenjat që tregojnë se shpirti juaj ka nevojë për pastrim

Më: 13 maj 2021 Në ora: 10:33
Foto ilustrim

Kur gjërat duken tepër mbingarkuese dhe negative, nuk është mendja juaj, por shpirti juaj që është i rraskapitur. Merreni këtë si një shenjë se është koha për të detoksifikuar shpirtin tuaj.

“Mendimet tona janë përqendruar në atë që është e përjetshme, që ndryshon jetën dhe është e vërtetë ose ka humbur në detajet e besimeve tona të përkohshme, egoiste, të rreme”. – Craig Groeschel.

Trupat tanë shpesh marrin gjëra që nuk janë të mira për shëndetin. Kështu që, herë pas here duhet të detoksifikojmë trupin tonë. Po kështu, shpirti ynë merr gjithashtu negativitete dhe ka nevojë për detoks. Sipas Dr. Andrew Wail, rumimi depresiv identifikohet si shkaku kryesor i pakënaqësisë nga shumë profesionistë të shëndetit mendor.

Tani pyetja është se si ta identifikoni që është koha të detoksifikoni shpirtin tuaj?

Këtu janë 11 shenjat:

Ju nuk flisni me vëmendje.

Ju kërkoni negativitet në mediat sociale.

Shokët tuaj nuk duan të rrinë me ju.

Ju nuk ndjeni asnjë emocion.

Ju bezdiseni nga lumturia e tjetrit.

Ju bëheni viktimë kudo.

Ju shijoni fatkeqësitë e njerëzve përreth jush.

Ju nuk mund të bëni gjumë të mirë.

Ndiheni gjithmonë të mërzitur.

Ju nuk ju pëlqen lutja ose meditimi.

Ju nuk kaloni kohë në natyrë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat