Një banane e pjekur është shpëtim për thembra të çara

Life style

Një banane e pjekur është shpëtim për thembra të çara

Më: 14 maj 2021 Në ora: 15:31
Foto ilustrim

Nëse këmbët tuaja janë të lodhura dhe kanë nevojë për pedikyr, ju mund të ndihmoni veten me një artikull ushqimor që me siguri e keni në kuzhinën tuaj

Një banane e pjekur është pedikyri më i lirë për thembra të thata dhe të çara.

Pasta e bananes është ideale për kurën e këmbëve të lodhura.

Procedura:

– Në një enë, shtypni bananen që të bëhet në formë paste – zhytni këmbët në ujë të ngrohtë

– nxirrni këmbët nga uji dhe bëni masazh me pastën e bananes mbi to, në një lëvizje rrethore dhe lëreni të veprojë për 15 minuta

– lani këmbët me ujë të ngrohtë dhe zhytuni në ujë të ftohtë për 10 minuta.

Me përsëritjen e kësaj procedure çdo ditë, problemin me thembrat e plasaritura duhet të zgjidhet për disa javë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat