Energjia po bëhet më e fortë. Ki kujdes nga vetja!

Life style

Energjia po bëhet më e fortë. Ki kujdes nga vetja!

Më: 17 maj 2021 Në ora: 00:57
Foto ilustrim

Energjia po bëhet më e fortë. Për disa edhe më shumë se kaq. “Buda”, barku i fryrë, ndjenjë e pakëndshme, pak dhimbje në fyt, stomak, në zorrë, ndrydhje. Në stomak, në diell, në ngërç, për shkak të dritës në plazmë, e cila kalon nëpër kanalet energjike të trupit dhe sistemit tretës.

Pini ujë për t’u ‘ndihmuar’

Përthithni Dritën…

Ndihuni qetë, ndërkohë që jeni në aktivitetin e diellit!

Bëni banjë, dush, shkoni në ujë, lumë, çlirohuni në të dhe kujdesu për trupin tënd!

Ndërkaq:

dhimbja e syve, plotësia e zonës e kraharorit; vertigo; fyt i lënduar, ftohje, është ndjesia e plotë e trupit fizik që zgjatet gjatë procesit të kristalizimit, duke i dhënë hapësirë trupit të dritës kristalore në këtë alkimi transformuese.

Kjo është arsyeja pse pesha mund të duket e ‘rëndë’!

Ki kujdes nga vetja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat