Truk i shkëlqyeshëm për pllaka të pastra në tarracë: Pastrimi i thellë me një përbërës nga kuzhina

Life style

Truk i shkëlqyeshëm për pllaka të pastra në tarracë: Pastrimi i thellë me një përbërës nga kuzhina

Më: 17 maj 2021 Në ora: 12:34
Foto Ilustrim

Tarraca do të shkëlqejë dhe nuk do të mbajë pluhur!

Pastruesit profesionistë ju këshillojnë të mos humbni para për kimikate, por të veproni kështu!

Pllakat zakonisht pastrohen me detergjent, d.m.th. mjet për pastrim të pllakave dhe atë mund ta qitni në një kovë dhe të t’i pastroni pllakat herë pas here.

Image

Por pastrimi i thellë bëhet ndryshe!

Merrni një kovë, mbusheni me rreth 5-6 litra ujë, shtoni 60 mililitra uthull të bardhë dhe fërkojini pllakat mirë me këtë tretësirë.

Pastaj qitni ujë në kovë dhe lajeni kovën dhe mbusheni me ujë të pastër sepse edhe njëherë duhet t’i pastroni pllakat.

Nëse është e nevojshme, mund t’i thani edhe me një leckë të thatë.

Mos e harroni trukun me qirinj që parandalon shfaqjen e mykut në pllaka!

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat