Me këtë ushtrim relaksues do të shpëtoni nga stresi brenda një minuti

Life style

Me këtë ushtrim relaksues do të shpëtoni nga stresi brenda një minuti

Më: 17 maj 2021 Në ora: 17:38
Foto ilustrim

Stresi është një reagim normal ndaj lodhjes së përditshme. Sidoqoftë, stresi i tepërt mund të jetë pengesë për një jetë të shëndetshme dhe të lumtur.

Ushtrimet e relaksimit janë shumë efektive në menaxhimin e stresit, dhe gjithashtu mund të ndihmojnë trupin të kthehet në funksionet e tij normale.

Nëse mendoni se stresi juaj po ju paguan, provoni ushtrimin vijues, kudo që të jeni, për lehtësim të menjëhershëm.

Vendosni një dorë në bark dhe tjetrën në gjoks.

Merrni frymë me hundë dhe nxirreni përmes gojës. Mundohuni të ngrini krahun që keni vendosur në bark më shumë sesa krahun që keni vendosur në gjoks kur merrni frymë.

Përësiteni 5-10 herë, 3 herë në ditë, shtrirë, ulur ose në këmbë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat