Bostani ndihmon në humbjen e peshës

Life style

Bostani ndihmon në humbjen e peshës

Më: 16 qershor 2021 Në ora: 13:55
Foto ilustrim

Vera është një kohë ideale për një dietë që përfshin shumë fruta dhe mund të ndihmojë në humbjen e peshës.

Midis shumë frutave të shëndetshëm, spikat shalqiri, i cili është një delikatesë e preferuar për shumë gjatë verës.

Për shkak se shalqiri është i pasur me ujë, ndiheni të ngopur më gjatë dhe kështu mund të parandaloni mbingarkesën. Mund ta hani vetëm ose të bëni një sallatë me djathë feta dhe nenexhik. Nëse nuk jeni adhurues të sallatave, gjithmonë mund të bëni lëng shalqi dhe lëng gëlqereje.

Ndër frutat që janë të mirë për humbjen e peshës janë mollët, rrushi, qershitë, pjeshkat, bananet, qershitë, pjeprat dhe dardhat, shkruan Eat This.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat