Këto janë shenjat se je gati të tradhëtosh

Life style

Këto janë shenjat se je gati të tradhëtosh

Më: 16 qershor 2021 Në ora: 16:35
Ilustrim

Tradhtia bashkëshortore nuk është thjesht një ngjarje pasive që ndodh dhe vetëm kaq.

Me poshtë është një dekalog që do t’u ndihmojë të kuptoni se në cilën faze të marrëdhënieve ndodheni në raportet me partnerin apo bashkëshortin tuaj. Nëse gjeni aty veten më se paku tre pika shkruan Lapsi.al, kjo do të thotë se aktualisht jeni të pakënaqur me marrëdhënien. Nëse e gjeni veten ne 4 deri ne 7 pika të tjera, duhet të dini se jeni duke e menduar tradhtinë. Nëse përputheni me më shume se 8 pika, dijeni se jeni në pritje të rastit më të parë për të tradhtuar.

1. Edhe pse nuk doni ta pranoni, tashmë nuk ndjeheni shumë e dashuruar me partnerin

2. Prej disa kohësh jeni e pakënaqur me marrëdhënien tuaj

3. Jeni e mërzitur

4. Doni ta mbyllni po nuk dëshironi të plagosni partnerin

5. Nuk keni guximin të kërkoni divorcin

6. Jeni përpjekur të shpjegoni partnerit se nuk jeni e lumtur, por rrëfimet tuaja nuk i ka dëgjuar njeri, përkundrazi, keni marrë kundërsulme verbale, madje dhe fizike

7. Parapëlqeni të kaloni më shumë kohë me të tjerë miq dhe me të tjera aktivitete larg shtëpisë.

8. Nuk ndjeheni e respektuar prej tij, por as juve keni me atë respektin e dikurshëm.

9. Nuk jeni e kënaqur me jetën tuaj seksuale.

10. Në shoqërinë tuaj keni mikesha që kanë tradhtuar, ose janë duke tradhtuar. Kjo miqësi ka filluar që t’u pëlqejë ca si shumë…

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat