Celuliti /Kremi ​​me vetëm tre përbërës

Life style

Celuliti /Kremi ​​me vetëm tre përbërës

Më: 16 qershor 2021 Në ora: 17:27
Ilustrim

Nëse dëshironi të përgatitni trupin tuaj për ditët më të nxehta që do të vijnë, ne paraqesim një krem interesant anti-celulit që mund të përsos pamjen tuaj.

Përbërësit:

1/4 filxhan kafe të bluar trashë

3 lugë çaji ujë të nxehtë

2 lugë çaji vaj ulliri ose bajame

Përgatitja:

Përzieni kafenë me ujin e nxehtë. Lëreni të pushojë për rreth 10 minuta, domethënë derisa kafeja të thithë ujin dhe të shndërrohet në një pastë të trashë. Shtoni 2 lugë vaj ulliri ose bajame dhe përziejini mirë.

Pas çdo dushi ndërsa jeni akoma në vaskë, vendoseni përzierjen në lëkurën tuaj. Masazhoni kofshët me lëvizje rrethore për rreth 5 minuta. Më pas shpëlajeni lëkurën me ujë të ngrohtë dhe vendosni vaj, qumësht trupi ose locion sipas dëshirës. Përsëriteni procedurën 2 herë në javë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat