Këto përdorime të aloe verës që nuk i keni ditur deri më sot

Life style

Këto përdorime të aloe verës që nuk i keni ditur deri më sot

Më: 16 qershor 2021 Në ora: 20:27
Ilustrim

Aloe vera njihet si bima që bën mrekulli për lëkurën. Përshkruhet si “mbretëresha” e bimëve me veti medicinale pasi është përdorur nga njerëzit për shumë vite dhe konsiderohet si një nga përbërësit më të mirë të kozmetikës. 3 përdorimet të aloes që ndoshta nuk i keni ditur.

Redukton celulitin.

Aloe vera shpesh përdoret kundër celulitit. Sigurisht, një masazh me xhelin e saj nuk është i mjaftueshëm dhe duhet të kombinohet me një dietë të ekuilibruar dhe ushtrime fizike.

Kontribuon në shëndetin e flokëve.

Vendosni xhelin e aloe-s në flokët e lagur pasi shërben si një mbrojtje nga tharësja e flokëve. Do të impresionoheni nga rezultati.

Ideale për një masazh relaksues.

Aloe ka veti që relaksojnë muskujt e kokës. Sa herë që laheni, bëni një masazh shumë të mirë në kokë për të hequr qafe menjëherë stresin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat