Tendencat e viteve ’70 janë rikthyer sërish

Life style

Tendencat e viteve ’70 janë rikthyer sërish

Më: 17 qershor 2021 Në ora: 15:56
Ilustrim

Tendencat e viteve ’70 janë rikthyer sërish dhe duket se do të dominojnë botën e modës këtë vit. Nga modelet psikedelike tek ato bohemiane dhe hippie inspo, trendet e reja të flokëve kompletojnë pamjen e viteve ’70. Për t’i rikrijuar këto pamje është e thjeshtë – duke vendosur lule tek flokët, duke bërë gërsheta të lirshme dhe që bien mbi shpatulla, duke i përshtatur me verën.

Lulet në flokë

Janë simbol i verës, feminitetit dhe lirisë. Kontakti me natyrën ka qenë më i fortë se kurrë vitin e fundit, falë izolimit, dhe sigurisht që është një ide e mirë që lulet t’i përdorni për një model flokësh.

Image
Ilustrim

Gërshetat

Një trend që vjen pak nga vitet ’90, por gjithashtu dhe nga vitet ’70. Do t’ju kursejë kohë dhe do të bëhet modeli më praktik i verës.

Image
Ilustrim

Aksesorët

A është e mundur vera pa aksesorë flokësh? Jo, sepse ne i duam shumë disa trende si aksesorët në formë lulesh apo fluturash, të cilat nuk duhet të mungojnë në çantën tuaj.

Image
Ilustrim
Image
Ilustrim
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat