Rrëfimi i gruas së martuar: Pas 12 muaj doli sekreti shokues i burrit të saj

Life style

Rrëfimi i gruas së martuar: Pas 12 muaj doli sekreti shokues i burrit të saj

Më: 24 korrik 2021 Në ora: 13:08
Ilustrim

Ashley ishte e martuar me bashkëshortin e saj për katër vjet para se të vendoste se donte të kishte fëmijë, por pas 12 muajsh përpjekje doli një sekret që përfundimisht do t’i jepte fund martesës së tyre.

Pasi i dashuri i Ashley-it iu ul në gjunj dhe i kërkoi asaj të martohej me të, ata kaluan mbrëmjen duke folur për të ardhmen e tyre. Diskutuan se ku dëshironin të jetonin dhe vendet ku dëshironin të udhëtonin. Bashkëshorti i saj gjithashtu do të pyetej nëse dëshironte fëmijë, të cilave ajo iu përgjigj “nëse ndodh, do të ndodhë”.

Ata u martuan dhe patën vite të lumtura së bashku përpara se të dilte përsëri pyetja e fëmijëve, kur Ashley filloi të kuptojë se donte të bëhej mama, duke i thënë se kishte ndryshuar mendje.

Duke shkruar për Honey, ajo shpjegon: “Menjëherë u pendova, duke përdorur pikërisht ato fjalë që ‘do të kisha ndryshuar mendje’, sepse janë ato që Mateu u tërhoq. Sepse ishte më shumë sikur kurrë nuk do të isha e sigurt në të dyja anët, por tani e dija. Isha e befasuar që ai ishte aq i tronditur dhe që ishte qartësisht i zemëruar për këtë. Ai tha që ne do të ndërtonim një jetë pa fëmijë, gjë që nuk mendoja se e kishim”.

Gjatë bisedave, burri fliste për buxhetin, listën e pagesave dhe shpenzimeve që kishin, dhe se me fëmijë ishte një gjë e pamundur. Ashley shpjegon se ata vazhduan kështu për disa javë derisa një ditë, burri i saj erdhi në shtëpi dhe tha se ai gjithashtu kishte ndryshuar mendje.

Çifti filloi të përpiqej, për gjashtë muaj, para se të shkonin te mjeku për të kontrolluar se gjithçka po funksiononte, por pa sukses. Mjeku u tha atyre që normalisht duhej një vit për t’u ngjizur, duke i siguruar që nuk kishin asnjë problem.

Pas gjashtë muajsh të tjerë, mjeku u dha urdhër që të shkonin në takime specialistësh për të zbuluar se çfarë po ndodhte. Por një natë para takimit, burri i Ashley-it më në fund bëri një rrëfim tronditës që shpjegoi pse ata nuk mund të kishin fëmijë.

Ai i tha asaj se kishte bërë vazektomi gjatë martesës së tij të parë pasi asnjëri prej tyre nuk donte fëmijë.

Ajo tha: “Ndihej sikur po fliste një gjuhë tjetër. Nuk mund ta kuptoja se çfarë po thoshte. Ne ishim duke u përpjekur për një foshnjë për një vit të plotë me të, ndërsa ai e dinte fare mirë se ishte e pamundur.

“Ishte e pabesueshme. Ai nuk po ia linte në dorë të fatit. Ai tashmë e kishte paracaktuar atë.”

Në javët në vijim ai u përpoq të shpjegonte veten, duke i thënë Ashley-it se ajo gjithsesi nuk mund të dëshironte fëmijë me të vërtetë.

Ai pretendoi se e mori atë koment “nëse duhej të ishte, do të jetë” gjatë bisedës së tyre të natës së fejesës për të thënë se ajo do të ishte mirë të mësonte se ai nuk mund të kishte fëmijë.

Për çudi, Ashley nuk mund ta falte për gënjeshtrat dhe vendosi t’i jepte fund martesës së tyre. Ajo tani jeton në Nju Jork dhe po punon me një terapist për të trajtuar zemërimin pas asaj që i ndodhi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat