“Nuk ngopem me s*ks”- 25-vjeçari i “fiksuar” pas grave të moshuara

Life style

“Nuk ngopem me s*ks”- 25-vjeçari i “fiksuar” pas grave të moshuara

Më: 1 gusht 2021 Në ora: 14:32
Foto ilustrim

Një 25-vjeçar ka rrëfyer për rubrikën “Dear Deidre” se si i ndryshuan preferencat personale pasi u njoh me një grua të moshuar.

Tashmë ai druhet se ka krijuar varësi ndaj seksit me partnere më të mëdha në moshë, shkruan “The Sun”.

“Nuk mund të ngopem me gratë e moshuara kur bëhet fjalë për seks. Mendoj se po më kthehet në një fiksim.

Unë jam një djalë beqar 25 vjeç dhe jam dashuruar me një grua 53-vjeçare të martuar që e takova në pijetore, gjatë kohës që kisha dalë jashtë me stafin e punës.

Ndërsa të gjithë shokët e mi po bisedonin ose po provonin fatin e tyre me vajzat në lokal, unë fillova të flas me këtë grua.

Ajo ishte bionde, në formë të shkëlqyer dhe shumë interesante, ndryshe nga gratë e moshës time, të cilat të gjitha duken të fiksuara me pamjen e tyre.

Përfunduam duke bërë seks në shtëpinë time. Deri në atë moment, nuk e kuptova që ajo ishte e martuar.

Më tha se ajo dhe burri i saj nuk flinin më së bashku dhe se unë i kisha rikthyer atë që i mungonte.

Ne u bashkuam edhe një herë dhe ishte mahnitëse. Por më pas ajo tha se ishte shumë e rrezikshme dhe se duhej t’i thërrisnim trurit. Më tha se nuk mund të rrezikonte që burri i saj ta merrte vesh situatën pasi e kuptoi se po tërhiqesha shumë nga ajo. Dhe kishte të drejtë.

Tani ka bllokuar numrin tim. E di që duhet të vazhdoj, por nuk mund të ndaloj së menduari për të.

Gjithmonë ka qenë një fantazi e imja të fle me një grua të moshuar, që kur isha adoleshent. Realiteti ishte më i mirë nga sa e kisha imagjinuar.

Që atëherë, u kam dërguar mesazhe grave të moshuara në faqet e takimeve. Janë të vetmet që më duken tërheqëse. Pse jam kështu?”.

“Dear Deidre” thotë:

“Është e vështirë të thuash pse gratë e moshuara e kërkojnë një aktivitet të tillë dhe po ashtu, është e vështirë të përcaktohet arsyeja pse tërhiqeni nga këto gra.

Ndoshta ka të bëjë me probleme të pazgjidhura me nënën tuaj ose me një grua tjetër të moshuar që ju ka lënë përshtypje: si për shembull një mjeke ose një mësuese, gjatë kohës së fëmijërisë kur personaliteti juaj ka qenë duke u formuar.

Nëse mendoni se kjo po kthehet në një fiksim apo varësi, mund të jetë një ide e mirë të flisni me dikë dhe të mësoni origjinën e këtij problemi. Disa këshilla mund t’ju ndihmojnë.

Edhe pse nuk ka asgjë të gabuar me të pasurit marrëdhënie me gra shumë më të pjekura, mund të rezultojë problematike nëse doni të keni fëmijë një ditë.

Dhe mund të mos ju vijë mirë kur të jeni rreth të 40-ve dhe do t’ju duhet të kujdeseni për një pensioniste.

Mundohuni të jeni më mendjehapur. Ka shumë gra të reja që janë të pjekura dhe jo sipërfaqësore.”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat