Arsyet pse prindërit zgjedhin t’i mbulojnë fytyrën fëmijëve në rrjete sociale

Life style

Arsyet pse prindërit zgjedhin t’i mbulojnë fytyrën fëmijëve në rrjete sociale

Më: 1 gusht 2021 Në ora: 23:55
Foto ilustrim

Në korrik të vitit 2021, modelja Gigi Hadid, nënë e një fëmije, publikoi një letër në rrjete sociale ku u kërkoi paparacëve, gazetarëve dhe adhuruesve të saj që të mjegullonin fytyrën e vajzës së saj të vogël në fotografitë e publikuara në internet.

Ne shohim se si gjithnjë e më shumë prindër, duke përfshirë të famshëm, po turbullojnë ose mbulojnë fytyrat e fëmijëve të tyre me figura të ndryshme në fotografi para se t’i postojnë ato në rrjete sociale. Të tjerët po i publikojnë fëmijët e tyre vetëm nga mbrapa ose nuk i tregojnë fare.

Më poshtë keni disa arsye pse gjithnjë e më shumë prindërit kanë filluar të mendojnë për privatësinë e fëmijëve të tyre në rrjete sociale

1. Fëmijët duhet të marrin vet vendimet e tyre

2. Është gjithçka rreth privatësisë së tyre

3. Siguria e tyre

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat