Rrëfehet 50-vjeçari: U trondita kur kapa gruan time “mat”, ja kujt po i kërkon seks

Life style

Rrëfehet 50-vjeçari: U trondita kur kapa gruan time “mat”, ja kujt po i kërkon seks

Nga: Bota sot Më: 10 shtator 2021 Në ora: 22:30
Foto ilustrim

Një 50-vjeçar ka thënë se po ndihet i tradhtuar dhe lënduar, pasi e ka zënë gruan e tij duke kërkuar seks me tre djem të rinj.

Ai ka rrëfyer për “The Sun” se dëshiron ta shpëtojë martesën e tij 19-vjeçare, mirëpo nuk po e di se si mund ta bëjë këtë, përcjell Bota sot.

Rrëfimi i tij i plotë:

Kam zbuluar se gruaja ime i është bashkuar një faqeje në internet për njerëzit e martuar që duan të lidhen me njëri -tjetrin.

Ne jemi martuar qe 19 vite dhe mendova se ajo ishte e lumtur me marrëdhënien tonë dhe jetën tonë seksuale. Tani duket se ajo po përjeton një lloj krize.

Ajo është 47-vjeçare, ndërsa unë jam 50-vjeçar.

Gjithçka ishte mirë deri rreth dy muaj më parë, kur një punëtor erdhi për të përshtatur kuzhinën tonë të re.

Ai ishte i ri, rreth të 30-tave dhe shumë i aftë fizikisht. Nuk dukem keq për moshën time, por nuk punoj.

Gruaja ime e bëri të qartë se i pëlqente pamja e këtij djali. E kapa duke e vështruar dhe ajo ishte flirtuese, duke i ofruar gjithmonë filxhanë çaji dhe duke biseduar më shumë seç ishte e nevojshme.

Asgjë nuk ndodhi mes tyre, por duket se ka zgjuar diçka tek ajo. Më pas, ajo filloi të shikonte në internet për të gjetur burra që donin seks të lirë.

Provat ishin në tabletin e saj. Ajo po fliste me tre djem, të gjithë më të vegjël se ajo dhe biseda ishte e qartë.

Kjo të bën të ndihesh edhe më keq sesa të mësosh që ajo ka një lidhje. Ajo nuk ka rënë në dashuri vetëm në dikë - ajo në mënyrë aktive po kërkon seks me burra të tjerë.

Më bën të ndihem sikur nuk jam mjaft i mirë. Unë kurrë nuk kam qenë asgjë tjetër përveç një burri mbështetës dhe ndihem aq i lënduar dhe i trishtuar.

Unë nuk mendoj se ajo në fakt është takuar me dikë për seks, por jam i sigurt se kjo është vetëm çështje kohe.

Ajo kohët e fundit mori një punë që përfshin shumë udhëtime dhe mendoj se ajo po planifikon të takojë disa nga këta burra dhe të flejë me ta.

Unë e dua atë dhe dua të merrem me këtë - por si? Nëse diskutoj me të, kam frikë se do të më lërë.

Përgjigjja e psikologes:

Tronditja dhe lëndimi juaj janë të kuptueshme. Gruaja që doni është duke kërkuar seks në mënyrë aktive me burra të tjerë dhe ju ndiheni të tradhtuar.

Është e mundur që ajo thjesht po shijon vëmendjen që po merr nga këta burra dhe nuk ka ndërmend të të mashtrojë fizikisht. Por pavarësisht, ajo që ajo po bën është mashtrim emocional.

Nëse ajo është e pakënaqur, ajo duhet të flasë me ju dhe të përpiqet të riparojë marrëdhënien tuaj.

Zgjidhni një moment të qetë për të folur me të. Nëse ajo mendon se ka një problem me jetën tuaj seksuale - ndoshta ajo është plakur - thoni se doni ta përmirësoni këtë.

Disa këshillime për marrëdhënie “Vetëm ose së bashku”, mund t'ju ndihmojnë të dyve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat