​Shpëtimi për burrat: Një filxhan i këtij çaji zgjidh problemin me ereksionin

Life style

​Shpëtimi për burrat: Një filxhan i këtij çaji zgjidh problemin me ereksionin

Më: 20 shtator 2021 Në ora: 17:54
Foto ilustrim

Çaji jesil ka një efekt të dobishëm në shëndet, por kjo pije e mrekullueshme rekomandohet për burrat pasi përmirëson ereksionin.

Sekreti qëndron në antioksiduesin e fuqishëm epigallocatechin gallate, tregoi një studim.

Çaji jeshil pastron lëkurën dhe ndihmon në luftimin e puçrrave dhe rrudhave. Kështu që nuk është për t'u habitur që përdoret në shumë trajtime dhe preparate kozmetike.

Antioksiduesi i përmendur ndihmon në dëbimin e radikalëve të lirë nga trupi, të cilat shkatërrojnë kolagjenin dhe përshpejtojnë plakjen.

Gjithashtu, konsumi i rregullt i çajit jeshil mund të kontribuojë në stërvitje më efikase, forca dhe qëndrueshmëria e të cilit në masë të madhe varet nga furnizimi i trupit me oksigjen.

Një studim i botuar në një revistë profesionale tregoi se epigallocatechin gallate mund të rrisë furnizimin me oksigjen në trup.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat