Kjo pije i çmend femrat për seks

Life style

Kjo pije i çmend femrat për seks

Më: 22 shtator 2021 Në ora: 22:51
Foto ilustrim

Kjo pije u ndihmon edhe meshkujve, sepse përmirëson cilësinë e spermës, andaj shtohen shanset që femra të ngelet shtatzënë.

Kjo recetë për përgatitjen e pijes sekrete është bartur nga gjenerata në gjeneratë në Indi dhe në disa shtete të Azisë, ndërkaq kjo traditë praktikohet edhe sot e kësaj dite.

Një shishe e vogël me këtë pije sipas traditës u jepet dhëndrit dhe nuses që ta pinë para natës së parë të martesës.

Sekreti është tek rrushi i thatë, kokrrat e të cilit përmbajnë agrininë, që është nutrien kryesor për trajtimin e disfunksionit erektil.

Gjithashtu, shton edhe shanset që femra të ngelet shtatzënë, përkatësisht përmirëson cilësinë e spermës tek meshkujt. Veç kësaj, shton edhe energjinë e përgjithshme për seks.

Image

Receta origjinale nga India përbëhet nga rrushi i thatë, qumështi dhe shafrani.

Ja receta për përgatitjen e njërit variant të kësaj pijeje:

Lajini mirë 30 gramë rrush të thatë dhe zieni në enë emali të padëmtuar me 200 ml qumësht. Në fund shtoni edhe pak shafran.

Në fillim pini këtë sasi tri herë në ditë, ndërsa më vonë shtoni sasinë e rrushit të thatë në 50 gramë, derisa të eliminohen problemet.

Pra, për rrushin e thatë thonë që ka një sërë të efekteve të tjera pozitive në shëndet – ndihmon edhe te tensioni i lartë i gjakut, shtimi i peshës trupore, preventiva e sëmundjeve kancerogjene, anemia, ndërkaq është i shkëlqyeshëm edhe për ten dhe flokë.

Këshillë: Ky informacion nuk zëvendëson këshillat e mjekut ose ofruesit të kujdesit shëndetësor dhe nuk marrim përgjegjësi për ndërveprimet ose efektet negative.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat