Ky është ushtrimi i duhur për një fundshpinë të formësuar

Life style

Ky është ushtrimi i duhur për një fundshpinë të formësuar

Më: 6 tetor 2021 Në ora: 15:20
Foto ilustrim

Ka një mënyrë shumë më të mirë për të ushtruar fundshpinën tuaj, që nuk kërkon shumë lodhje dhe konsiderohet ushtrimi më efikas Ky ushtrim është inspiruar nga një burim i pazakontë, kampionati i dyluftimit, dhe mund të zhvillojë zonën e kofshëve tuaja, duke i bërë më të forta. Gjithashtu ky ushtrim ndihmon në zhvillimin e fundshpinës suaj pa i mbingarkuar muskujt në pjesën e përparme të këmbës, që marrin pjesë shumë gjatë ushtrimeve të tjera.

HAPAT:

1. Uluni me krahët tuaj dhe shpinën të mbështetur ndaj një ulëseje për ushtrime me këmbët e zgjatura dhe fundshpinën në dysheme.

2. Merrni një peshë për ushtrime dhe vendoseni në pjesën mbi këmbët tuaja, derisa të arrijë në pjesën e fillimit të fundshpinës suaj (aty ku këmbët takohen me trupin). Më pas vendosni këmbët në tokë ashtu që gjunjët tuaj të lakohen.

3. Derisa e mbani peshën në vend duke përdorur duart tuaja ngritni kofshët drejt tavanit, derisa trupi dhe kofshët tuaja të jenë paralel me tokën. Shtrëngojeni fundshpinën dhe kthehuni në pozicionin fillestar për të përfunduar një set. Performoni 2 deri në 3 runde me nga 8 deri në 12 sete.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat