Rrëfehet 36-vjeçarja: Burri nuk dëshiron seks më me mua, unë po e mendoj veprimin ekstrem

Life style

Rrëfehet 36-vjeçarja: Burri nuk dëshiron seks më me mua, unë po e mendoj veprimin ekstrem

Nga: Bota sot Më: 13 tetor 2021 Në ora: 22:29
Foto ilustrim

Një grua 36-vjeçare, ka rrëfyer për “The Sun”, problemi që po e shkatërroni martesën me burrin e saj. Ajo ka thënë se burri qe gjashtë muaj nuk ka bërë seks me të dhe se ajo po mendon ta tradhtojë atë, përcjell Bota sot.

Rrëfimi i saj i plotë:

E dashur psikologe: Burri im nuk dëshiron më seks me mua.

Unë kam një epsh të lartë dhe jam aq e frustruar aq sa po mendoj të mashtroj.

Ai mendon se unë jam e mbingarkuar me epsh dhe duhet të jem mirëkuptuese, sepse është ai i stresuar dhe i lodhur.

Kanë kaluar gjashtë muaj që kur kemi qenë intime, pa asnjë shenjë të përfundimit të kësaj gjendjeje.

Unë jam 36-vjeçare dhe ai është 40-vjeçar. Ne kemi dy fëmijë.

Tani jemi në pikën e bisedimit për divorcin, por nuk dua t’i lëndoj fëmijët tanë.

Ndihem aq e refuzuar dhe e pakënaqur, dhe megjithëse e dua atë, unë refuzoj të pajtohem për një martesë pa seks.

Përgjigjja e psikologes:

Diçka ka ndryshuar me burrin tuaj dhe ju të dy duhet të flisni për atë që po ndodh me të.

Stresi mund të ndikojë në epshin, por varrosja e kokës në rërë nuk do të ndihmojë dhe është e padrejtë për ju.

Por tradhtia vetëm do të shkatërrojë marrëdhënien tuaj.

Ju lutemi flisni përsëri me të dhe thoni që ju të dy duhet të merrni ndihmë së bashku, jo vetëm për hir tuaj, por edhe për fëmijët tuaj.

Paketa ime e mbështetjes “Ringjallja e dëshirës seksuale” ka informacione dhe burime mbështetjeje për këtë temë./Botasot

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat