Pyetjet personale, por të pranueshme, për ta çuar flirtimin në një nivel tjetër!

Life style

Pyetjet personale, por të pranueshme, për ta çuar flirtimin në një nivel tjetër!

Më: 14 tetor 2021 Në ora: 08:04
Foto ilustrim

Nëse jeni lodhur nga pyetje sipërfaqësore dhe doni të dini më shumë për personin me të cilin flisni, luani një lojë pyetjesh ose thjesht flisni për diçka që lidhet me disa nga pyetjet e mëposhtme.

- Pyetje personale, por jo *shumë* personale

1. Kush ishte fiksimi/pëlqimi yt i parë?

2. Kur e ke dhënë puthjen e parë?

3. Çfarë të tërheq më shumë tek njerëzit?

4. Cila është gjëja më e turpshme që ke bërë për të marrë vëmendjen e dikujt?

5. A po kërkon për një lidhje?

6. Cila është pika jote më e fortë në një lidhje?

7. Cila mendon se është gjëja më e lezetshme për ty?

8. Kush është një i famshëm që ti e ke fiksim?

9. Si duket takimi yt i ëndrrave?

10. Ke ndonjë histori të lezetshme refuzimi?

- Pyetje personale, niveli mesatar

11. Më trego për dashurinë tënde të parë.

12. Po për herën e parë që t’u thye zemra?

13. Ke mbajtur ndonjëherë një sekret nga partneri/ja?

14. Ke ndonjë pendesë nga lidhjet e mëparshme?

15. A bëhesh xheloz/e lehtë?

16. Do doje të martoheshe një ditë?

17. Cila është gjëja që të pëlqen më shumë për fillimin e një lidhjeje të re?

18. Si e kalove/përjetove ndarjen e fundit?

19. Si ka ndikuar marrëdhënia e prindërve tek këndvështrimi yt për dashurinë?

20. Çfarë është diçka që do doja t’ia thoje ish-it tani?

- Pyetje *shumë* personale

21. Ke bërë ndonjëherë treshe? A do doje?

22. Më thuaj për herën e parë që ke bërë seks.

23. Cili është pozicioni i preferuar?

24. Cila është fantazia jote më e madhe skesuale?

25. Kur fillove të masturbohesh?

26. Cila është ajo pjesë e trupit që ke qejf që partneri/ja ta puthë më shpesh?

27. Je penduar ndonjëherë që ke shkuar me dikë?

28. Cila është gjëja më seksi që dikush mund të të thotë tani?

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat