Shenjat më të lehta për t’u mashtruar!

Life style

Shenjat më të lehta për t’u mashtruar!

Më: 15 tetor 2021 Në ora: 17:42
Foto ilustrim

Demi

Personaliteti i shumë njerëzve të Demit është mjaft i pafajshëm, duke besuar se të gjithë ata që kalojnë rrugën e tyre janë me qëllim të mirë dhe dëshirojnë lumturinë e tyre. Edhe pas disa zhgënjimeve, ata kurrë nuk lodhen duke besuar dhe dhënë një shans të dytë.

Fati i tyre do të ndryshojë vetëm kur ata të shohin pak më shumë realitetin, të piqen në krijimin e marrëdhënieve të reja dhe të mos besojnë se ka vetëm njerëz me natyrë të mirë në botë.

Gaforrja

Gaforret janë njerëz shumë naivë nga natyra. Ata duan të kenë shumë miq dhe përfundojnë duke u angazhuar në marrëdhënie shumë, shpesh duke lënë shenja të dukshme se dikush nuk është shoqëri e mirë.

Mënyra e tyre e të qenit i bën ata viktima të përsosura për mashtruesit, dhe për të shmangur thyerjen e zemrave të tyre me njerëzit e gabuar, është mirë të kenë dikë me “me këmbë në tokë” përreth që mund t’i këshillojë ata.

Peshorja

Peshoret janë shumë ëndërrimtarë. Ata imagjinojnë një botë të përsosur, ku të gjithë njerëzit janë të mirë dhe me qëllime të mira dhe ku asgjë nuk mund t’i arrijë me të vërtetë, por ata harrojnë se realiteti është shumë i ndryshëm.

Të kapur në mendimet e tyre, ata mund të mos jenë të vetëdijshëm për të keqen rreth tyre, të cilën mashtruesit e bëjnë gjithmonë, dhe përfundojnë duke e përdorur atë në avantazhin e tyre për të manipuluar këta njerëz. Për të thyer këtë cikël, Peshoret duhet të ndryshojnë shumë botëkuptimin e tyre.

Shigjetari

Shigjetarët janë njerëz që duan të përfitojnë sa më shumë nga jeta, të kënaqen me përvoja të reja dhe t’u afrohen njerëzve të ndryshëm në kërkim të një realiteti më interesant dhe aventurier.

Kjo nevojë për të eksploruar botën dhe njerëzit mund t’i vënë ata në situata shumë të rrezikshme emocionalisht, duke u mbështetur shumë tek ata që nuk i njohin dhe duke hapur zemrat e tyre ndaj njerëzve të rremë dhe dashakeqës.

Peshqit

Peshqit janë disa nga njerëzit më të lehtë për t’u mashtruar, dhe kjo sepse ato janë shenjat më të pafajshme të zodiakut. Sado që ata shohin dëshmi të ligësisë dhe egoizmit njerëzor çdo ditë, nuk ndryshojnë mendje.

Për Peshqit është e pamundur të gënjejnë dhe mashtrojnë vetëm për hir të mashtrimit, kështu që ata gjithmonë gjejnë një mënyrë për të provuar të justifikojnë të këqijat që vuajnë. Ata refuzojnë të ndryshojnë mendje, kështu që ata janë gjithmonë të zhgënjyer.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat