Ja se çfarë zbulon pozicioni juaj i preferuar seksual

Life style

Ja se çfarë zbulon pozicioni juaj i preferuar seksual

Më: 15 tetor 2021 Në ora: 21:55
Foto ilustrim

Dinamika në shtrat zbulon shumë për vetë marrëdhënien

Ekspertët e seksit zbulojnë se çfarë thonë pozicionet tuaja të preferuara për ju dhe partnerin tuaj.

Çiftet që e duan pozicionin misionar kanë qenë bashkë për një kohë të gjatë dhe pothuajse përfundojnë fjalitë e njëri-tjetrit.

Martesa e tyre është e qëndrueshme, por edhe rutinë. Mirëpo, ata nuk e kanë problem, ata ndihen rehat dhe të sigurt në një marrëdhënie të tillë.

Dashuria që ata ndiejnë për njëri-tjetrin është thelluar me kalimin e viteve, por një larmi e vogël në dhomën e gjumit nuk do t’u bëjë keq atyre, pohon ekspertja amerikane e marrëdhënieve dhe seksit Nikki Ransom-Alfred.

Pozicioni në të cilin është partnerja sipër është një shenjë që çiftet dinë të argëtohen. Ata kanë vetëbesim, duan të eksperimentojnë dhe të eksplorojnë seksualitetin e tyre. Ata nuk do të hezitojnë dhe vetë do të kujdesen për kënaqësinë e tyre.

Marrëdhënia e tyre bazohet në kompromis dhe besim, dhe secili nga partnerët angazhohet njësoj shumë për të zgjidhur problemin, pretendon themeluesja e portalit të dashurisë dhe romancës ‘My Secret Luxury’, Stacy Rybchin.

Çiftet që kënaqen me stilin e qenit kanë një marrëdhënie argëtuese plot momente aventuriere. Ata janë të sinqertë dhe të hapur në seks, por edhe në të gjitha fushat e jetës.

Partnerët janë të sigurt në seksualitetin e tyre dhe nuk kanë turp për trupin e tyre, kjo është arsyeja pse ata mund të shijojnë shtratin pa asnjë hezitim. Ata nuk janë të huaj për lojërat e nxehta që përpiqen të pasurojnë jetën e tyre seksuale, shkruan Yahoo.

Pozicioni në të cilin partnerët qëndrojnë në anën e tyre, me burrin prapa gruas, është një pozë që lejon intimitet të veçantë.

Çiftet që kënaqen në pozicionin e lugës janë të kujdesshëm dhe të përkushtuar, dhe mbi të gjitha dëshirojnë kontakt të vazhdueshëm fizik dhe emocional. Ata e kuptojnë shkëlqyeshëm njëri-tjetrin, veçanërisht në nivelin emocional.

Nën dush, në makinë ose në tryezën e kuzhinës, këta partnerë përdorin çdo moment të lirë për seks. Marrëdhënia e tyre është dinamike, pasionante dhe mbi të gjitha spontane. Ky pasion i çon ata aq larg sa ndonjëherë ata nuk mund t’i heqin duart nga njëri -tjetri.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat