9 veset e çifteve të lumtura

Life style

9 veset e çifteve të lumtura

Më: 16 tetor 2021 Në ora: 19:25
Foto ilustrim

Dëgjojmë të flitet shumë për çiftet e lumtura dhe se si ata e mbajnë gjallë marrëdhënien e tyre.

Më poshtë do të lexoni 6 gjërat që ata bëjnë bashkë për tu ndjerë sa më të lumtur krah njëri-tjetrit:

Qeshin sëbashku. Thonë se e qeshura të zgjat jetën dhe kur kjo gjë bëhet dyshe mendoni pak sa të lumtur duhet të ndiheni

Bëjnë kompromise

Komplimetojnë njëri-tjetrin         

Qëndrojnë bashkë në të mirë e në të keqe

Janë të sinqertë me njëri-tjetrin

E dëgjojnë njëri-tjetrin

I kërkojnë falje njëri-tjetrin

Shpenzojnë kohë me njëri-tjetrin

Përpiqen me cdo kusht ta bëjnë njëri-tjetrin të lumtur

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat