Pse shenja e Virgjëreshës është më e mirë për të krijuar një lidhje

Life style

Pse shenja e Virgjëreshës është më e mirë për të krijuar një lidhje

Më: 20 tetor 2021 Në ora: 15:30
Foto ilustrim

Burrat Virgjëresha mund të jenë të zgjuar, por të këqij. Ja çfarë i bën ata të mrekullueshëm dhe pse duhet të keni kujdes gjithmonë!

Si një shenjë e ndryshueshme e tokës, Virgjëreshat krijojnë lidhje që zgjasin, por pak të paparashikueshëm. Në dashuri, ata nuk janë aq teatralë sa Luanët, impulsivë si Dashi ose të dashuruar si shenjat e ujit.

Dashuria e tyre është e qetë dhe e sigurt, e ngjashme me atë të Bricjapit ose Demit. Kjo nuk do të thotë se ata janë të mërzitshëm. Sapo të njihni një Virgjëreshë, do të shihni që ky njeri është po aq i çmendur sa një Akrep ose një Binjak.

Ai kujdeset për atë që është e mirë dhe atë që është e drejtë

Burrat Virgjëresha janë shumë intuitivë dhe të drejtë. Ata luftojnë për atë në të cilën besojnë dhe nuk e kanë problem të mbajnë përgjegjësi për të. Për shkak të kësaj, zgjidhja e konfliktit është vërtet e lehtë me një burrë Virgjëreshë. Ai kurrë nuk do t’ju tradhtojë ose nuk do t’ju bëjë ndonjë dëm.

Dhembshuria e Virgjëreshës ka Kufijtë e saj

Burrat virgjëreshë kujdesen shumë për partnerët e tyre, por ata kanë probleme që e tregojnë këtë ndonjëherë. Për shkak se ata janë një shenjë toke, besnikëria e tyre shfaqet përmes veprimeve. Virgjëresha ngjason me peshqit kur bëhet fjalë për të qëndruar pranë personave q ëkanë nevojë. Sidoqoftë, ekziston një ndryshim midis dy shenjave të kundërta. Dhembshuria e Peshkut është e pafund, por Virgjëresha nuk i vlerëson të gjithë njerëzit dhe situatat si të denja për t’i mbështetur gjithnjë.

Ata vuajnë nga perfeksionizmi

Virgjëreshat rrallë janë të kënaqur me veten. Shumica e njerëzve e dinë se janë gjithnjë energjik, por ata personalisht ndihen të frenuar kur përballen me sfida të vështira sepse duan që gjithnjë të fitojnë ose të jenë perfektë në atë që bëjnë.

Virgjëreshat Kanë Mendje Analitike

Virgjëresha është një shenjë e merkurit, që do të thotë se ky njeri ka aftësi të mëdha komunikimi. Në vend që të ketë një mendje imagjinative dhe për  thashetheme si vëllezërit e tyre Merkuri i Binjakëtive, procesi i mendimit të burrave Virgjëreshë është i organizuar dhe i mprehtë. Ata janë tregues të shkëlqyeshëm të historisë me një sens humori pak cinik. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat