Simboli mistik që zgjidhni do të zbulojë diçka të thellë në lidhje me energjinë tuaj

Life style

Simboli mistik që zgjidhni do të zbulojë diçka të thellë në lidhje me energjinë tuaj

Më: 20 tetor 2021 Në ora: 20:47
Ilustrim

Zgjidhni simbolin që tërheq më shumë vëmendjen tuaj dhe zbuloni se çfarë qëndron pas energjisë suaj.

Nëse keni zgjedhur:

Ylli Lakshmi

Ylli me tetë cepa është një formë gjeometrike e përdorur nga kultura të ndryshme me emra dhe kuptime të ndryshme. Ylli Lakshmi në Hinduizëm është një poligon i formuar nga dy katrorë koncentrike në 45 gradë nga njëri-tjetri. Përdoret për të përfaqësuar ashta lakshmi, forma e tetë ose lloji i pasurisë së perëndeshës Lakshm.

Ndoshta nuk e dini këtë, por keni një armë sensuale që vepron gjithmonë intensivisht mbi personin tuaj dhe që shkrin zemrat dhe krijon një dridhje intensive me përmbajtje shumë pasionante dhe unike.

Lidhur me frymëmarrjen tuaj, vini re atë nga mënyra se si i afroheni atij personi. Nuk ka askush që mund t’i rezistojë aromës që lind kur u jepni energjinë tuaj atyre që doni.

Natyra e energjisë suaj është mbizotëruese dhe shpërthyese, dhe kur arrini në një vend, kurrë nuk kaloni pa u vënë re ose nuk qëndroni në hije. Personaliteti juaj shkëlqen dhe ju spikatni.

Hëna

Hëna është një nga “Dymbëdhjetë Simbolet e Sovranitetit” (autoriteti perandorak). Shoqërohet edhe me qiellin. Thonë se hëna përfaqëson natyrën e ndjeshme të njerëzve.

Eshtë përdorur për të bërë personin e fëmijës brenda nesh, përfaqëson gjithashtu të kaluarën dhe personin që kemi qenë para personit që jemi në të tashmen.

Ju jeni spontanë, miqësorë, me një sens të shkëlqyeshëm humori, të mprehtë dhe shumë inteligjentë, i gëzuar dhe optimist. Energjia juaj është shumë e drejtpërdrejtë, ajo ka të mirat dhe të këqijat e saj.

Rreziku që ekziston kur kjo lloj energjie nuk përdoret mirë është ai e ngatërrimit të sinqeritetit, një cilësi e bukur e personalitetit tuaj, me mpirje, mungesë takti shoqëror ose thjesht përbuzje.

Kur do të thoni diçka duke menduar se jeni shumë të sinqertë dhe nuk ju pëlqen të jeni të drejtë, reflektoni dhe analizoni ndryshimin.

Syri i Nazarit

Syri turk, i njohur gjithashtu si Nazar, ka formën e një pike të sheshtë, ku figura e një syri ndodhet për forcat e caktuara mbrojtëse dhe përdoret gjerësisht si hajmali ose magji kundër syrit të keq dhe energjisë së keqe.

Ju duhet të veproni më spontanisht dhe të mos shikoni gjërat e vogla aq shumë, por të mendoni për të gjitha, sepse në raste të tjera reagimet tuaja të pavendosura ju kanë bërë të humbni mundësitë.

Ajo që ju tërheq më shumë është aftësia që keni për të projektuar veten në të ardhmen, për të notuar në çdo ujë, për të bërë gjëra të shumta në të njëjtën kohë.

Por aftësia juaj për të thithur energjinë e të tjerëve si një sfungjer është përmirësuar dhe kjo mund të jetë joproduktive, sepse nëse rrethoheni nga njerëz negativë, do të ndiheni të dëshpëruar dhe të rraskapitur.

Merrni hapa për të mbrojtur privatësinë tuaj dhe mos u mbingarkoni nga depresioni.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat