Test personaliteti / Zgjidhni një libër dhe zbuloni mesazhin që ka për ju

Life style

Test personaliteti / Zgjidhni një libër dhe zbuloni mesazhin që ka për ju

Më: 20 tetor 2021 Në ora: 22:42
Ilustrim

Duke parë imazhin, cili libër ju tërheq më shumë? Libri blu, i kuq apo ai jeshil? Pas secilës ngjyrë fshihet një libër i vërtetë nga i cili kemi nxjerrë një fjali kuptimplotë.

Për të zbuluar se cili është mesazhi i tij, thjesht duhet të zgjidhni një dhe të lexoni profilin përkatës.

Libri blu

A keni zgjedhur librin blu? Mesazhi që ai ka për ju është si më poshtë:

Bëhu ajo që dukesh. E keni menduar se cili është libri? Sigurisht “Le avventure di Alice nel Paese delle Meraviglie” nga Lewis Carroll.

Libri i kuq

Zgjodhët librin e kuq? Mesazhi që ai ka për ju është si më poshtë:

Burrat pa talent e nxjerrin zemërimin duke gjykuar ata që e kanë.

E keni menduar se cili është libri? “Martin Eden” nga Jack London.

Libri i gjelbër

A keni zgjedhur librin e gjelbër? Mesazhi që ai ka për ju është si më poshtë:

Askush nuk mund të gjejë dikë që nuk dëshiron të gjendet.

E keni menduar se cili është libri? “Shtëpia e shpirtrave” nga Isabel Allende.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat