E ashtuquajtura shenjë e 13-të e zodiakut është një shëruese e fuqishme

Life style

E ashtuquajtura shenjë e 13-të e zodiakut është një shëruese e fuqishme

Më: 21 tetor 2021 Në ora: 12:02
Foto ilustrim

Nëse keni qenë në internet kohët e fundit, ka një shans që të keni hasur në pretendimin se një shenjë e re misterioze e zodiakut po përfshihet në sferën e astrologjisë – dhe se shenja juaj e zodiakut mund të ketë ndryshuar për shkak të saj.

Ideja që një yllësi e quajtur Ophiuchus është papritmas shenja e 13-të e zodiakut mund të gjurmohet në një artikull viral të lidhur me astronominë, i shkruar për fëmijë, por teoria që atëherë është hedhur poshtë se nuk ka bazë astrologjike.

Në fund të fundit, ka shumë yllësi, dhe jo të gjitha janë shenja të zodiakut! Astrologët, hedhin poshtë zyrtarisht këtë teori të internetit – por mistika e një shenje të re të mundshme të zodiakut ka mahnitur megjithatë imagjinatën e njerëzve.

Bazuar në lëvizjen e diellit nëpër yllësi të ndryshme, ai teknikisht kalon nëpër territorin e Ophiuchus mes 29 nëntorit dhe 17 dhjetorit çdo vit. Në astrologjinë tropikale (e cila është baza për astrologjinë kryesore perëndimore), njerëzit e lindur gjatë kësaj periudhe kohore konsiderohen Shigjetarë. Sidoqoftë, nëse kjo shenjë e pakapshme e 13 -të e zodiakut do të merrej parasysh në ekuacionin astrologjik, këta njerëz mund të jenë Ophiuchans.

Nëse shenja juaj e zodiakut do të kalonte vërtet nga Shigjetari në Ofiuchus, a do të thoshte kjo se do të kishit jetuar një gënjeshtër astrologjike? Jo domosdoshmërisht – supozohet se Ophiuchus ka të ngjarë të ketë tipare të ngjashme me Shigjetarin, pasi është vendosur pranë yllësi së asaj shenje.

“Ophiuchus është dinamik, i fuqishëm, qesharak, i sinqertë dhe intelektual – të gjitha pjesët e mira të Shigjetarit”, thotë astrologia Lisa Stardust. “Ata gjithashtu kanë një atmosferë shëruese që mund të ndihmojë të tjerët të rriten”. Për shkak se kjo yllësi ndodhet gjithashtu pranë Akrepit të ujit, mendohet se nëse Ophiuchus do të ishte një shenjë, do të mund të ndikohej edhe nga disa cilësi të ngjashme me Akrepin.

Sidoqoftë, në këtë pikë, çdo pohim në lidhje me pikat e forta të zodiakut të Ophiuchus nuk janë asgjë më shumë se teori imagjinative – pasi kjo shenjë e re e supozuar nuk ka një element, modalitet ose planet sundues të caktuar, siç bëjnë të gjitha shenjat e tjera të zodiakut.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat