Si e kapa gruan time në shtrat me një tjetër: Mezi po pres të jem...

Life style

Si e kapa gruan time në shtrat me një tjetër: Mezi po pres të jem...

Nga: Bota sot Më: 21 tetor 2021 Në ora: 22:25
Ilustrim

E dashura psikologe: Mendoja se marrëdhënia me gruan time ishte perfekte, derisa zbulova se ajo po fle me një baba tjetër nga klubi i gjimnastikës së vajzës sonë.

Unë jam me gruan time që kur u takuam në vitin 2009 në një agjenci marketingu ku së bashku punuam për të.

Ajo ishte e martuar dhe donte të fillonte një lidhje, por unë insistova që ajo të linte burrin e saj para se të përfshihesha unë.

Tani unë jam 42, ajo është 41 dhe ne kemi një vajzë nëntëvjeçare së bashku.

Mendova se kishim një martesë të shkëlqyer, por muajin e kaluar, teksa po kërkoja një karikues telefoni në çantën e çantës së vajzës sime, gjeta një orë mashkulli.

Nuk ishte e imja, kështu që kur gruaja ime ishte jashtë me miqtë, unë e zbulova atë.

Në iPad-in e saj, kishte qindra mesazhe mes saj dhe këtij burri.

E njoha emrin, ndërsa lexova më tej, u bë e qartë se gruaja ime e njeh shumë më mirë.

Vajza e tij është në të njëjtin klub gjimnastikor dhe shkon në të njëjtat gara, disa prej të cilave kërkojnë të qëndrojnë vonë pasi janë shumë larg.

Jam i sigurt që gruaja ime bën seks me të në këto udhëtime.

Një mesazh thoshte: “FYI, e ke lënë orën. Mezi pres të jem përsëri në shtratin tuaj. xx "

Unë jam i thyer në zemër. Si mund ta bënte gruaja ime këtë?

Sa herë që futemi në shtrat, gjithçka që mund të mendoj është që ata të dy të shkojnë fshehurazi në këto gara.

A duhet të largohem? Nuk jam i sigurt se do ta kapërcej ndonjëherë këtë.

Psikologia thotë: Të mësosh se je tradhtuar është gjithmonë e vështirë, por fakti që të sjell kujtime të vështira nga fëmijëria jote do të lëndoj edhe më shumë.

Hapi i parë i rëndësishëm është të kuptoni pse gruaja juaj ka bërë  këtë, qfarë i mungoi që e mori nga ky burrë?

Ju të dy do të duhet të jeni të sinqertë për ndryshimet e nevojshme në marrëdhënien tuaj. Dhe ju i detyroheni vërtet vajzës suaj që të përpiqet maksimalisht për t'i zgjidhur gjërat.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat