Sa katrorë shihni në fotografi?

Life style

Sa katrorë shihni në fotografi?

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 11:01
Foto ilustrim

Nuk është aq e thjeshtë sa duket!

Sa herë keni hasur në një detyrë që duket e thjeshtë, për të përfunduar nga përgjigjet krejtësisht të ndryshme të pjesëmarrësve në internet, se nuk është aspak e lehtë dhe se duhet të mendoni pak më shumë.

Kjo enigmë, e cila i çmendi dashamirët e enigmave, bëri një rrëmujë të vërtetë në rrjete sociale dhe shkaktoi grindje te njerëzit. Assesi nuk mund të pajtohen se sa katrorë shohin në fotografi…

Çfarë mendoni ju, sa katrorë ka ky ilustrim?

Mendohuni mirë para se të përgjigjeni!

Përgjigja e saktë është 11 katrorë.

Arsyeja për diskutimet e nxehta në internet ishte se shumica e tyre filluan të numëronin drejtkëndëshat më shpejt ose më mirë, duke mos menduar se katrori në fakt i ka të katër faqet e barabarta dhe për këtë arsye numri i tyre në këtë ilustrim është më i vogël…

Image
Image

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat