Stërvitja e shkurtër joga për të forcuar krahët dhe shpatullat tuaja

Life style

Stërvitja e shkurtër joga për të forcuar krahët dhe shpatullat tuaja

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 11:28
Foto ilustrim

Një stërvitje e shkurtër joga do t’ju ndihmojë të forconi krahët, shpatullat dhe pjesën e sipërme të shpinës

Stërvitja zgjat 15 minuta, por mund të jetë më i shkurtër.

Kohën e qëndrueshmërisë dhe pushimit ndërmjet ushtrimeve mund ta përcaktoni sipas aftësive tuaja dhe mos e teproni.

Lloje të ndryshme pompash janë të destinuara për të rinjtë dhe sportistët, por rekomandohen edhe për veteranët e sportit.

Shtrirja e shkurtër ndërmjet ushtrimeve aktivizon më tej muskujt dhe këto pozicione forcojnë bustin e trupit dhe rrisin fleksibilitetin.

Trajnerja tregon se videoja ka vetëm qëllim edukativ dhe rekomandohet konsultimi me një fizioterapeut ose një trajner profesionist para se të kryeni ndonjë nga ushtrimet e treguara.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat