Ju prezantojmë një ritual magjik për tërheqjen e parave dhe bollëkut

Life style

Ju prezantojmë një ritual magjik për tërheqjen e parave dhe bollëkut

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 19:40
Foto ilustrim

Çfarë ndodh kur vendosim një gjethe dafine në portofolin tonë - një ritual magjik për tërheqjen e parave dhe bollëkut.

Gjethja e dafinës është një bimë erëz që përdoret prej shekujsh në kuzhinë, por edhe në shërbimin shëndetësor si një ilaç natyral. Në Feng Shui dhe sipas besimit popullor, ajo ka një veti magjike - besohet se mund të tërheqë para dhe të përmbushë dëshirat.

Sipas besimeve të vjetra, nëse e mbani një gjethe dafine në portofol ose e vendosni nën rrogoz, do të tërhiqnit pasuri dhe para.

Ekziston gjithashtu një besim se ndezja e një gjethe dafine është një mjet për të pastruar energjinë në shtëpi, si dhe për të përcaktuar nëse energjia pozitive apo negative është e pranishme në shtëpi.

Feng Shui, një teknikë e vjetër kineze e dekorimit të shtëpisë dhe tërheqjes së energjisë pozitive, mund të aplikohet edhe në portofol. Besohet se nëse mbani fatura, karta të shpenzuara, para të grimcuara dhe gjëra të panevojshme në të, atëherë jeni duke tërhequr energji të keqe dhe një situatë të pafavorshme financiare, shkruan Lovesensa.

Nga ana tjetër, ka edhe sende që janë të dëshirueshme të mbani në portofolin tuaj në çdo kohë, sepse besohet se përhapin energji pozitive dhe tërheqin para.

Ju duhet të keni parë diku një figurë Feng Shui të një bretkosë të ulur në monedha dhe besoni se tërheq para, ose ndoshta e keni edhe atë në shtëpi. Zakonisht mbahet në shtëpi në hyrje ose në tavolinë, dhe sipas rregullave të Feng Shui-t, mund ta vendosni këtë magnet Feng Shui në portofolin tuaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat