Gratë që e bëjnë këtë në shtrat janë të prira ndaj tradhtisë

Life style

Gratë që e bëjnë këtë në shtrat janë të prira ndaj tradhtisë

Më: 25 tetor 2021 Në ora: 06:35
Foto ilustrim

Hulumtimet kanë treguar se gratë që rregullisht aktrojnë orgazëm kanë pak gjasa të jenë besnike

Hulumtimi i publikuar në Archives of Sexual Behaviour studioi 138 gra dhe 121 burra në marrëdhënie heteroseksuale, ku u pyetën për orgazmën dhe tradhtinë bashkëshortore.

Intensiteti dhe shpeshtësia e orgazmave femërore nuk kanë pasur ndikim shumë nëse gratë kishin tradhtuar më parë ose kishin gjasa të tradhtonin në të ardhmen.

Por kishte një lidhje të qartë midis asaj se sa herë një grua aktronte një orgazëm dhe sa gjasa kishte për të kryer tradhti bashkëshortore.

Sa më shumë që një grua pretendonte se kishte orgazma, aq më shumë kishte pasur gjasa që ajo të tradhtonte partnerin e saj në të kaluarën, si dhe ta tradhtonte atë përsëri në të ardhmen.

Ekspertja e seksit Dr Tammy Nelson zbuloi se deri në 80 për qind e grave pranuan se kishin tradhtuar partnerin e tyre.

Studimet e mëparshme kanë treguar se gratë që aktrojnë orgazëm ndihen të pakënaqura me seksin me partnerin e tyre ose nuk mund të thonë atë që duan në shtrat – gjë që mund të shpjegojë nevojën për të gjetur kënaqësi diku tjetër.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat