35-vjeçari tregon hallin e madh në shtrat: Po frikësohem se do më lërë e dashura pasi ...

Life style

35-vjeçari tregon hallin e madh në shtrat: Po frikësohem se do më lërë e dashura pasi ...

Nga: Bota sot Më: 27 tetor 2021 Në ora: 22:37
Foto ilustrim

Një burrë 35-vjeçar ka rrëfyer se nuk po arrin të kënaq të dashurën e tij në shtrat, për shkak të ilaçeve që po i përdor.

Ai ka treguar se partnerja e tij është e sjellshme dhe mbështetëse e tij, mirëpo ai po frikësohet se ajo do ta lërë për shkak të “dështimit” në seks, përcjell Bota sot.

Rrëfimi i tij i plotë:

Nuk mund të kem ereksion me mjekimin tim të ri dhe po e zhgënjej të dashurën time

E dashur psikologe: Ilaçet me recetë më kanë bërë të dështoj në dhomën e gjumit dhe tani jam i shqetësuar se partnerja ime do të më lërë.

Unë jam 35-vjeçar dhe jam në lidhje qe shtatë vite me të dashurën time, e cila është 31-vjeçe.

Ajo është e mrekullueshme – e sjellshme dhe mbështetëse – dhe ka qëndruar me mua edhe pse kisha probleme të ndryshme serioze shëndetësore.

Kohët e fundit, mjeku më dha disa ilaçe. Unë marr kaq shumë tableta çdo ditë saqë më bënin të lëkundesha.

Por megjithëse ndihem më i shëndetshëm që kur kam marrë barërat, kam pasur probleme me arritjen dhe mbajtjen e ereksionit.

Partnerja im nuk ankohet kurrë. Ajo thotë se më do më shumë se vetëm për seks.

Por ndihem sikur po e zhgënjej atë.

Të dy jemi të rinj. Unë mendoj se ajo e meriton të jetë me dikë të shëndetshëm, i cili mund të performojë në shtrat.

Unë jam i shqetësuar se përfundimisht ajo do të ngopet dhe do të gjejë dikë që mund ta kënaqë atë.

Përgjigjja e psikologes:

Disa ilaçe mund të ndikojnë në epshin dhe funksionin seksual.

Mund të jetë e mundur të përshkruhen alternativa që nuk e bëjnë këtë, kështu që bisedoni me mjekun tuaj.

As ankthi juaj për këtë nuk do të ndihmojë. Paketa ime e mbështetjes “Zgjidhja e problemeve të ereksionit” e shpjegon këtë më mirë.

Vazhdoni të flisni me partneren tuaj në mënyrë që ajo të kuptojë ndjenjat tuaja dhe ju mund ta përballoni këtë së bashku.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat