Mos ua numëroni gabimet fëmijëve, por arritjet

Life style

Mos ua numëroni gabimet fëmijëve, por arritjet

Më: 28 tetor 2021 Në ora: 07:11
Foto ilustrim

Të rriturit duhet të përpiqen t’i vënë në dukje arritjet e fëmijës dhe gjërat e reja që mëson çdo ditë.

Vetëm kështu do të jenë të vlefshëm dhe të dobishëm, përndryshe do të jenë një pengesë më shumë në rrugën e vështirë të rritjes së fëmijës.

Nëse të rriturit do të numuronin mosarritjet e tyre siç bëjnë me fëmijët, nuk do të kishin kurajon të shikonin njeri në sy.

Prindër, mësues bëhuni mbështetës të fëmijës dhe jo pengesa për ta. Besoj që dhe ju vetë, ashtu dëshironi të jeni, mbështetje për fëmijën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat