Sekretet e vajzave franceze: Pse kanë fuqinë t'i joshin të gjithë?

Life style

Sekretet e vajzave franceze: Pse kanë fuqinë t'i joshin të gjithë?

Më: 5 nëntor 2021 Në ora: 20:12
Foto ilustrim

Kush më mirë mund ta mishërojë natyralitetin përveçse një femre franceze me flokët e saj të parregulluar dhe me një fytyrë të bukur e të zhveshur? E veçanta e bukurisë franceze është se e bën pamjen e jashtme të duket si diçka e parëndësishme, por në fakt femrat aty kalojnë orë të tëra para pasqyrës për të perfeksionuar teknikën e tyre të (no make up), make up. Cilat janë sekretet kryesore që ndjekin me fanatizëm?

Femrat franceze asnjëherë nuk i lyejnë flokët e tyre

Nëse doni t'i ngjani atyre, mos i lyeni flokët, ose nëse e bëni lyejini vetëm në formën origjinale për t’u dhënë shkëlqim ose për të fshehur thinjat. Kjo ndiqet nga pjesa më e madhe e femrave në Francë të cilat e respektojnë nënën natyrë.

Gratë  franceze kurrë nuk i thajnë flokët

Mos i thani flokët me tharëse, ndërkohë mund të përdorni burime që janë miqësore me flokët: ajrin e freskët në verë dhe peshqirin në dimër.

Femrat franceze nuk i lajnë flokët çdo ditë

Nuk është mirë t’i lani flokët çdo ditë, pasi ata mund të fitojnë një peshë dhe nuk do ta kenë volumin e duhur. Francezet e dinë se flokët e larë çdo dy ditë janë më të mirat.

Femrat franceze kurrë nuk vendosin aksesorë në flokë

Është më mirë të mos i ngarkoni flokët me aksesorë të tillë. Nëse jeni mbi 18 vjeç është mirë të shmangni zbukurimet në flokë, do t’ju bëjë më tërheqëse.

Femrat franceze nuk dalin kurrë me flokë të lagur nga shtëpia

Sa më shpesh të jetë e mundur lajini flokët në mbrëmje dhe jo në mëngjes në këtë mënyrë nuk do të largoheni nga shtëpia më flokë të lagur. Për më tepër, nëse ju flini me flokë të lagur, ata do të kenë një formë më të bukur kur të zgjoheni të nesërmen.

Femrat franceze nuk e harrojnë kurrë fuqinë e parfumit

Aroma e parfumit në flokët tuaj, pas veshëve ose rreth qafës nuk bën kurrë dëm, përkundrazi.

Femrat franceze nuk ankohen kurrë për të nxehtin

Koha e verës është një bekim me ujin e detit dhe shkëlqimin e diellit. Flokët bëhet perfekt me pak ashpërsi, më të ndezur dhe me më shumë kripë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat