9 fjali që s’i dëgjon nga njerëzit e suksesshëm

Life style

9 fjali që s’i dëgjon nga njerëzit e suksesshëm

Më: 7 nëntor 2021 Në ora: 23:48
Foto ilustrim

Çdo njeri i suksesshëm ka karakteristikat dhe veçantitë e veta, por në disa drejtime ata kanë edhe të përbashkëta mes tyre.

Edhe njerëzit e suksesshëm kanë dyshime në lidhje me aftësitë e tyre. Por, nga ta nuk do të dëgjosh asnjëherë të thonë 9 fjali. Ja se cilat janë ato:

Po e le për më vonë

S’arrij ta bëj dot

Nuk është faji im

Jam i kënaqur

Kam kohë

Një ditë do të jem i suksesshëm

Unë nuk mund të jem kurrë CEO

Nuk jam i talentuar.

Nuk ka më asnjë ide të re. Njerëzit e suksesshëm nuk thonë kurrë se nuk kanë asnjë ide të re, por përpiqen që ta gjejnë atë gjithmonë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat