Nëse është mburravec/e, i përket kësaj shenje horoskopi!

Life style

Nëse është mburravec/e, i përket kësaj shenje horoskopi!

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 15:04
Foto ilustrim

Tri shenjat e mëposhtme mburren vazhdimisht me arritjet e tyre, që nga më të voglat e deri te ato më me peshë, dhe e vendosin veten në një pozitë epërsie, duke nënçmuar suksesin e miqve dhe të familjes së tyre. Ja cilat janë ato.

Dashi

Personat e kësaj shenje duan të flasin për veten e tyre. Ata janë ambiciozë, konkurrues dhe gjithmonë duan të promovojnë vlerat që kanë. Dashi është i vështirë, por kur mëson ta kontrollojë këtë dëshirë, bëhet më shoqërues.

Demi

Demi gjithashtu kërkon vëmendje, veçanërisht kur bëhet fjalë për gjërat materiale. Të lindurit e kësaj shenje priren ta lidhin vlerën me gjërat që kanë dhe përfundojnë duke i gjykuar njerëzit në të njëjtën mënyrë. Shpesh këto sjellje janë si një mekanizëm mbrojtës për pasiguritë e tyre. Në këtë mënyrë, fitojnë antipatinë e shumë personave.

Luani

Luanët kanë një prirje për arrogancë e cila shpesh manifestohet në sjelljen e tyre. Këta njerëz e duan vëmendjen dhe, në disa raste, tregojnë mungesë ndjeshmërie për t’u dukur gjithmonë të parët. Nuk është e pazakontë të gjesh njerëz që nuk i pëlqejnë Luanët për shkak të egoizmit që kanë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat