Qerpikë të shkurtë? 2 serume natyrale që do të iu ndihmojnë me këtë problem

Life style

Qerpikë të shkurtë? 2 serume natyrale që do të iu ndihmojnë me këtë problem

Më: 29 nëntor 2021 Në ora: 08:58
Foto ilustrim

Zgjidhje e lehtë fare për qerpikë të gjatë dhe të shëndetshëm!

Vaj ricini për qerpikët

Do t’ju duhen

·         1-2 pika vaj ricini

·         1 pikë vaj livande ose vaj rozmarine dhe një furçë e pastër

Çfarë duhet të bëni?

1.     Përziejini të dy vajrat së bashku dhe aplikoni me kujdes në qerpikë.

2.     Lëreni gjatë natës.

Përveç vajit të ricinit, mund të përdorni çdo vaj tjetër. Zgjedhni nga vaji i ullirit, vaji i bajames, vaji i arganit, vaji i arrës së kokosit dhe vaji i jojobës.

Sa shpesh duhet ta bëni këtë?
Bëni këtë çdo natë me përkushtim, dhe do të keni qerpikë të gjatë dhe të trashë brenda vetëm disa ditësh.

Serumi i rritjes së qerpikëve

·         Do t’ju duhet

·         1 lugë çaji vaj ricini

·         2-3 pika vaj esencial të livandës

·         2 pika vaj esencial të kedrit

·          Një shishe rimeli boshe

Çfarë duhet të bësh?

1.     Në shishen e rimelit të zbrazët (dhe të pastër), derdhni me kujdes të gjitha vajrat.

2.     Mbyllni kapakun dhe shkundni mirë.

3.     Aplikoni një shtresë të hollë të kësaj përzierje vaji në qerpikët tuaj, duke përdorur furçën e rimelit  nga shishja, çdo natë.

Sa shpesh duhet ta bëni këtë?

Përsëriteni këtë çdo natë, dhe do të shihni rezultate në një hapësirë ​​të shkurtër kohe. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat