Nata e Krishtlindjeve është koha më e mirë për ‘seks festiv’

Life style

Nata e Krishtlindjeve është koha më e mirë për ‘seks festiv’

Më: 29 nëntor 2021 Në ora: 19:14
Foto ilustrim

Mbrëmja e Krishtlindjes është koha më e preferuar për çiftet për të bërë seks gjatë periudhës festive.

Shumica e çifteve thonë se do të donin të bënin seks më 24 dhjetor, sipas një sondazhi me 2,175 persona për Lovehoney – shitësin më të madh të lodrave seksuale në Angli.

Nata e Vitit të Ri ishte koha e dytë më e nxehtë për pasionin – me 58% të çifteve që thanë se do të donin të bënin seks për të sjellë vitin e ri.

Duket se gëzimet e dyfishta të pushimit vjetor dhe alkoolit me rrjedhje të lirë do të thotë që çiftet ndiheshin më të çliruar se kurrë për ta përballuar atë në krahasim me pjesën tjetër të vitit – me gjysmën e të gjithë çifteve të anketuar duke thënë se ndiheshin më të freskët se kurrë në Krishtlindje.

Duke qenë se shumica e njerëzve bëjnë seks mesatarisht më pak se një herë në javë, sipas një studimi në shkallë të gjerë të botuar në British Medical Journal (BMJ) në fillim të këtij viti, do të duket se një turmë festive (në frymën e Krishtlindjes!) do të pritet mirë, shkruan Yahoo.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat