Horoskopi i dhjetorit: Parashikimi shenjë për shenjë

Life style

Horoskopi i dhjetorit: Parashikimi shenjë për shenjë

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 14:27
Foto ilustrim

Dhjetori po fillon dhe sjell me vete disa lajme për të gjithë ne. Por kujdes sepse nuk po flasim për një muaj si çdo tjetër, por për atë final që do të na bëjë t’i themi lamtumirë 2021-shit dhe gjithçkaje që ka qenë dhe mund të ketë qenë. Përmbledhja në këtë periudhë të vitit është më se e nevojshme. Ka nga ata që janë të zënë me përfundimin e projekteve të tyre të fundit dhe dorëzimin brenda afateve, ata që zgjedhin të shijojnë gjithë magjinë e Krishtlindjes, dhe nga ata që tjetër tashmë po mendojnë për vitin e ri dhe sfidat që i presin.

Megjithatë, kini kujdes të mos relaksoheni shumë, sepse ky muaj ka edhe disa kthesa dhe lajme të mrekullueshme që do të ndryshojnë përgjithmonë 202-shin tonë dhe do të përcaktojnë fillimin e vitit të ri. Për të zbuluar pak më shumë, mund të mbështetemi te yjet, të cilët na kanë bërë shoqëri gjatë këtyre 12 muajve të gjatë.

Gati për të zbuluar se çfarë ju pret?

Dashi

Për miqtë e Dashit do jetë një muaj i lodhshëm, sidomos në lidhjet romantike. Lodhja e një viti mjaft intensiv ndihet dhe mund ta gjeni veten veçanërisht intolerantë ndaj presionit të partnerit. Këtyre u shtohen edhe ato në punë që janë të shumta. Viti po përfundon dhe të gjithë po ju kërkojnë përpjekje të mëdha, por mos harroni të mendoni pak për veten dhe të përfitoni nga periudha e Krishtlindjes për një relaksim të shëndetshëm. Vetëm në këtë mënyrë do të mund të rikuperoni energjinë tuaj për vitin e ardhshëm.

Demi

Të dashur miq të shenjës së Demit, do të jetë një dhjetor i ngarkuar nga pikëpamja e punës, por përpiquni ta mbani fokusin te familja dhe marrëdhëniet, sepse nga afeksionet do të vijnë kënaqësitë më të mëdha. Prisni edhe pak, nga mesi i dhjetorit do të mund të mbyllni llogaritë me të gjitha gjërat e pazgjidhura dhe më në fund do të mund të shijoni pak relaks në Krishtlindje.

Binjakët

Për të lindurit në shenjën e Binjakëve, pritet një dhjetor i qetë dhe i kënaqshëm. Megjithatë, do t’ju duhet të përballeni me lodhjen e grumbulluar gjatë vitit dhe me një person ndërhyrës që do të përpiqet të hyjë me forcë në jetën tuaj të përditshme. Ruani qetësinë dhe jini të qartë, gjeni kohë për veten tuaj dhe për të kaluar Krishtlindjen me njerëzit që doni. Për çdo gjë tjetër do të ketë kohë.

Gaforrja

Për personat e lindur në shenjën e Gaforres, dhjetori pritet të jetë sfidues nga pikëpamja sentimentale. Ka ardhur koha të pajtoheni me gjithçka që keni bërë për personin tjetër: a duhet vërtet të zvarritet një marrëdhënie që nuk ka më arsye për të ekzistuar? Mos kini frikë të mbyllni një derë, parashikohet që një derë do të hapet në 2022. Lëreni veten të mbështeteni nga miqtë dhe të afërmit dhe largoni mendimet negative që do t’ju futen në mendje gjatë ditëve të fundit të muajit.

Luani

Të dashur miq, jeni shumë të lodhur. Yjet nuk kanë qenë shumë bujarë në këtë 2021 të munduar, por edhe një herë i keni treguar gjithë botës se këmbëngulja juaj mund të sfidojë dhe të ndryshojë fatin. Merrni pak kohë dhe shijoni të gjitha frytet e punës suaj, sepse ky dhjetor do t’ju japë shumë kënaqësi. Në fakt, pak para Krishtlindjeve, mund të mbyllni marrëveshje të reja dhe t’i jepni jetë projekteve të reja. Megjithatë, në fushën sentimentale do ta gjeni veten duke larguar njerëz të ndryshëm, por do të jetë mirë për ju, sepse do ta rrethoni veten vetëm me dashurinë e vërtetë, të cilën e keni kërkuar gjithmonë.

Virgjëresha

Do të jetë një fund viti disi i lodhshëm për të lindurit në shenjën e Virgjëreshës. Ashtu si të gjitha fillimet e reja, ardhja e vitit 2022 ju bën njëfarë presioni, sepse ndjeni nevojën për të kontrolluar gjithmonë gjithçka. Kjo do ju sjellë edhe shumë probleme në familje dhe me partnerin. Përfitoni nga nata e ndërrimit të viteve për të qenë me njerëzit që doni dhe për të lënë mënjanë disa punë. Puna nuk është gjithçka në jetë.

Peshorja

Të dashur miq të Peshores, pas një viti të mrekullueshëm kanë ardhur problemet e para dhe ju po i fajësoni të gjithë. Javët e para të dhjetorit do të jenë mjaft intensive, por këshilla është të tregoheni pak më pozitivë se gjithçka që ndodh. Lodhja e kombinuar me negativitetin është një këshillues i keq dhe mbi të gjitha rrezikon të krijojë çekuilibër në marrëdhënie dhe në jetën në çift.

Akrepi

I bukur, e mallkuar dhe i mundimshëm: të dashur miq të Akrepit, ky nuk ka qenë viti juaj. Keni dhënë disa goditje, por keni marrë shumë. Tani është koha për të pushuar dhe për të menduar për veten, shëndetin tuaj psikofizik dhe gjithashtu ndjenjat tuaja, ato reale. Përfitoni nga Krishtlindja për t’i bashkuar sërish pjesët. Ne parashikojmë që viti 2022 do t’ju sjellë shumë surpriza.

Shigjetari

Është koha për të ndaluar dhe për të larguar dëshirën për t’u larguar, për të udhëtuar dhe për të eksploruar. Kjo është e nevojshme për ta përmbledhur pak, për të kuptuar se çfarë shkoi keq dhe çfarë shkoi mirë si nga pikëpamja profesionale, ashtu edhe nga ajo sentimentale. Sapo të bëhet kjo, do të jeni gati për një 2022 plot lajme. Por bëjeni megjithatë, rreziku është që gjërat e pazgjidhura të kthehen në jetën tuaj gjatë vitit të ri.

Bricjapi

Të dashur miq të Bricjapit, do të jetë vërtet një dhjetor i bukur për ju, i krijuar nga dashuria, empatia dhe pushimi. Por kujdes nga ata që ju rrethojnë, disa njerëz mund të sjellin energji negative në jetën tuaj të përditshme, të cilat nuk ju duhen vërtet. Lëreni veten të përkëdheleni nga njerëzit që doni dhe bëni diçka të bukur, qoftë edhe për ta ndarë, për të rigjeneruar veten në funksion të vitit të ri.

Ujori

Për ju miq të Ujorit do të jetë një dhjetor vendimtar nga çdo këndvështrim: profesional, financiar dhe sentimental. Mundohuni të zgjidhni të gjitha problemet e zgjidhshme, pas kësaj shijoni Krishtlindjen me familjen dhe miqtë tuaj të të gjitha kohërave.

Peshqit

Të dashur miq, ky ndaj jush është më shumë një paralajmërim sesa një parashikim: mos u digjni. Do të jetë një dhjetor plot vendime dhe udhëkryqe të rëndësishme, të nevojshme për të zgjidhur njëherë e mirë gjërat që keni lënë pas dore me kalimin e kohës. Pra, kthehuni me këmbë në tokë dhe bëni zgjedhje reale dhe konkrete. Një këshillë? Gjatë festave të Krishtlindjeve, rrethohuni vetëm me miqtë më të vërtetë dhe më të sinqertë, ndoshta ata do t’ju japin këshilla të vlefshme. Dëgjojini!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat