Zonat interesante erogjene: Ku u pëlqen grave të preken dhe ku meshkujve?

Life style

Zonat interesante erogjene: Ku u pëlqen grave të preken dhe ku meshkujve?

Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 15:35
Foto ilustrim

Sipas një studimi të botuar së fundmi, është koha për të zgjeruar repertorin tuaj kur bëhet fjalë për zonat erogjene

Me siguri të gjithë keni dëgjuar për pikën G, por çfarë dini për pikat P dhe F? Ne ju sjellim të gjitha zonat erogjene të njohura që patjetër do të ringjallin jetën tuaj seksuale.

Autori i studimit Oliver Turnbull thotë se ka një numër të madh zonash erogjene në trupin e grave dhe burrave që ne i neglizhojmë pa nevojë, ndërsa për seksin plot pasion dhe nga i cili fluturojnë shkëndija, nuk duhet fokusuar ekskluzivisht në këto zona, shkruan Men’s Health

A jeni të sigurt që e dini në cilat pika burrat dhe gratë humbasin plotësisht mendjen?

Rezultatet mund t’ju befasojnë dhe nëse doni të jeni një ekspert i vërtetë seksi, ju duhen vërtet këto të dhëna.

Në vijim, ne zbulojmë se ku u pëlqen grave të preken dhe ku meshkujve.

Gratë

Klitoris – 9.17
Vagjinë – 8.40
Gojë / Buzë – 7,91
Pjesa e përparme e qafës – 7.51
Lythat – 7,35
Gjoks – 7,35
Brendësia e kofshës – 6,70
Pjesa e pasme e qafës – 6.20
Veshë – 5.06

Burrat

Penis – 9
Gojë / buzë – 7.03
Testikuj – 6.50
Brendësi e kofshës – 5,84
Pjesa e përparme e qafës – 5,65
Lythat – 4,89
Zona që ndan anusin nga testikujt – 4,81
Pjesa e pasme e qafës – 4.53
Linja e qimeve pubike – 4,80
Veshë – 4.30

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat