Lojërat në çift forcojnë marrëdhënien

Life style

Lojërat në çift forcojnë marrëdhënien

Më: 4 dhjetor 2021 Në ora: 12:46
Ilustrim

Lojërat në çift janë një aktivitet interesant: për të rinjtë, ato mund të jenë një mënyrë për t’u njohur me njëri-tjetrin, por tek partnerët afatgjatë mund të ndihmojnë për të rindezur pasionin.

Fatkeqësisht, të kalosh shumë kohë së bashku nuk do të thotë të ndash kohë cilësore. Ndonjëherë jemi ulur afër dhe nuk flasim me njëri-tjetrin, secili i fiksuar në pajisjen e tij dixhitale ose të magjepsur para televizorit. Pra, çfarë të bëni? Të luash në çift mund të rrisë përfshirjen aktive, intimitetin dhe spontanitetin. Këto aktivitete shërbejnë për të kultivuar ndjenjat e afërsisë dhe lidhjes, dhe gjithashtu mund të përmirësojnë aftësitë tuaja për zgjidhjen e problemeve, komunikimin dhe angazhimin njohës. Këtu janë disa ide:

Gjuetia e thesarit: Dilni me një gjueti thesari me temë që mund të luhet brenda ose jashtë. Mundësitë janë të pafundme me të gjitha temat që mund të imagjinoni, duke përfshirë gjëegjëza, shënime dashurie, kujtime të preferuara dhe më shumë.

Kuba akulli: Kjo është një lojë për njerëzit më të orientuar seksualisht. Merrni një tas me kuba akulli dhe kuptoni se sa kohë partneri juaj mund të tolerojë akullin në pjesë të ndryshme të trupit.

Kontakti me sy: Është një aktivitet i mrekullueshëm të riangazhoheni me njëri-tjetrin nëse jeni ndjerë të shkëputur. Për të luajtur, uluni në një pozicion të rehatshëm dhe përballuni me partnerin tuaj. Shikojeni në sytë tuaj për 15 minuta dhe ndjeni energjinë. Lërini çdo ndjenjë të dominojë situatën.

Lojë me pyetje: Mund të mendoni se dini gjithçka për partnerin tuaj, por ka shumë mundësi që mund të mësoni akoma shumë. Shkruani 20 pyetje që dëshironi t’ju bëjë partneri juaj, më pas ndërroni listat.

E vërteta apo Guximi: Këtë lojë mund ta gjeni edhe në versionin “tryezë”. Për të luajtur, thjesht grumbulloni blloqet dhe i hiqni me radhë. Çdo pjesë që nxirrni ka një të vërtetë të ndezur ose një sfidë argëtuese.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat