Këta janë ‘emoji-t’ më të përdorur gjatë vitit 2021

Life style

Këta janë ‘emoji-t’ më të përdorur gjatë vitit 2021

Më: 5 dhjetor 2021 Në ora: 16:59
Foto ilustrim

Pandemia ka prekur pothuajse të gjitha aspektet e jetës, nga rrobat që veshim te ushqimi që hamë e deri te mënyra se si e kalojmë kohën.

Megjithatë, ka një gjë që ka mbetur pothuajse e pandryshuar, e këta janë emoji-t që dërgojmë.

Sipas të dhënave nga Konsorciumi Unicode, organizata që ruan standardet për tekstin dixhital, nëntë nga 10 emoji-t më të përdorur nga viti 2019, u renditën ndër 10 më të përdorurat këtë vit.

Emoji me zemër të kuqe mbante vendin e dytë dhe emoji me lot gëzimi u rendit në vendin e parë.

Për njerëzit që krijojnë dhe studiojnë emoji, këmbëngulja e lotëve të gëzimit, e njohur edhe si emoji e të qeshurit me lot nuk është befasi, ai emoji është shumë i përdorur.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat