Këto shenja të zodiakut do të kalojnë lehtë përmes eklipsit diellor të Hënës së Re

Life style

Këto shenja të zodiakut do të kalojnë lehtë përmes eklipsit diellor të Hënës së Re

Më: 6 dhjetor 2021 Në ora: 12:11
Foto ilustrim

Ne jemi nisur për një hënë të re të veçantë ndërsa përfundojmë eklipsin tonë të fundit të sezonit. Hëna e re e dhjetorit 2021 eklips diellor u rrit në orët e para të 4 dhjetorit në shenjën e Shigjetarit.

Ndërsa viti mbyllet, kjo hënë e re na jep një mundësi për të reflektuar mbi momentet tona historike ndërsa përgatitemi për arratisjen tonë të ardhshme të madhe në vitin që vjen.

Dhe shenjat e zodiakut që janë më pak të prekura nga eklipsi diellor i hënës së re të dhjetorit 2021, mund të marrin një psherëtimë lehtësimi duke e ditur se në përgjithësi do të fryhen nga kjo çështje hënore.

Në mënyrë tipike, hënat e reja inkurajojnë fillime të reja dhe vënien në lëvizje të planeve të reja, por eklipsi diellor ndryshon atmosferën, duke shkaktuar pak dramë kozmik.

Shigjetari është gjithmonë i gatshëm për përvoja të reja emocionuese, kështu që atmosfera e eklipsit diellor do të jetë frymëzuese për ata që janë gati për aventurë.

Për më tepër, Mërkuri, planeti i komunikimit , do të takohet me diellin dhe hënën, duke na drejtuar të ndjekim të vërtetat tona, të zgjerojmë perspektivat tona dhe të flasim për veten tonë. Gjithashtu krijon një moment të mrekullueshëm për të festuar fitoret dhe për të reflektuar mbi hapat që kemi bërë këtë vit, kështu që mos u përmbaheni kur bëhet fjalë për introspeksionin.

Këto ndërrime magnetike do të ndihen çuditërisht të buta për disa shenja të zgjedhura të zodiakut, të cilët do t’i shohin gjërat pak më të qarta dhe do ta gjejnë magjinë e vetë-eksplorimit si diçka më pak se frymëzuese.

Vazhdoni të lexoni për të zbuluar nëse jeni një nga shenjat e zodiakut që janë më pak të prekura nga eklipsi diellor i Hënës së re të dhjetorit 2021:

Demi

Peshorja

Bricjapi

Ujori

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat