Kush nuk ka ditur të të dojë, nuk e meriton një shans të dytë

Life style

Kush nuk ka ditur të të dojë, nuk e meriton një shans të dytë

Më: 6 dhjetor 2021 Në ora: 17:23
Foto ilustrim

Të kapërcesh prishjen e një marrëdhënieje nuk është kurrë një detyrë e lehtë, gabimet që çuan në këtë situatë nuk i fshijnë kujtimet e gjithçkaje që ishte e mirë. Është e vështirë të harrosh shëtitjet në park gjatë fundjavave, të qeshurat e shumta gjatë darkave romantike dhe ato ditë kur betoheshe se i gjithë ai pasion do të zgjaste përgjithmonë. Por, për fat të keq, nuk zgjati.

Nuk funksionoi sepse ai nuk dinte t’i kthente ëndrrat e tij në gjithë dashurinë apo kujdesin, sepse ishte shumë i fiksuar pas vetes.

Me fjalë të tjera, kjo histori ka mbaruar sepse ju keni qenë gjithmonë e fundit në listën e tij të prioriteteve.

Sado të të thyhet zemra nga nostalgjia sa herë që kujton atë mungesë dhe dëshiron të kthehesh, mos harro: pavarësisht momenteve të gëzueshme, kjo histori ka marrë fund sepse nuk dinte të të donte.

Mashkulli ideal për një femër sigurisht nuk është ai që nuk ka ditur ta vlerësojë atë. Ata që janë të gatshëm ta bëjnë atë të funksionojë janë të përkushtuar dhe tregojnë përpjekjet e tyre për t’ju bërë të lumtur, edhe me probleme. Ai nuk mendon për fundin, përkundrazi, dëgjon partneren dhe ndryshon sjelljen në emër të mbarëvajtjes së marrëdhënies.

Ai ju humbi sepse ai kurrë nuk e kuptoi me të vërtetë se kush ishe dhe çfarë lloj dashurie po kërkoje dhe pothuajse kurrë nuk do ta kuptojë. Nëse ai donte të largohej, ishte sepse ai nuk ishte mjaftueshëm burrë për ty.

Të kërkosh falje, duke thënë se do të ndryshosh dhe do të jesh një person më i mirë, nuk do të fshijë dhimbjen dhe zhgënjimin që të ka shkaktuar. Premtimet boshe nuk do të thonë asgjë.

Meshkujt që nuk angazhohen për të bërë një punë romantike meritojnë të lihen jashtë. Duhet të harrosh dhe të ecësh përpara.

Mos ia jep zemrën dikujt që nuk di të të bëjë të lumtur. Dashuria juaj për veten duhet të jetë më e madhe se gatishmëria juaj për t’u dhënë një shans të dytë atyre që nuk donin t’jua kthenin dashurinë.

Do të gjeni dikë tjetër që do të jetë alternativa më e mirë për jetën tuaj. Ju meritoni një dashuri që dëgjon atë që keni për të thënë dhe është po aq e angazhuar sa ju.

Mashkulli i duhur do të vijë atëherë kur nuk e prisni, duke ju bërë të harroni të gjithë të tjerët që ju kanë lënduar në të kaluarën, përfshirë ata që nuk kanë dashur kurrë një të ardhme me ju.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat