Për të mirën tuaj, mos i numëroni më gotat e shampanjës që do pini

Life style

Për të mirën tuaj, mos i numëroni më gotat e shampanjës që do pini

Më: 7 dhjetor 2021 Në ora: 00:27
Foto ilustrim

Kur të jeni herën tjetër në një bar, mos u mendoni gjatë për porosinë. Porosisni shampanjë sepse do t'ju shijojë dyfish pasi të përfundoni këtë artikull.

E dinit që tre gota shampanjë në ditë janë si molla? Mbajnë doktorin larg, parandalojnë sëmundjen e demencës dhe Alzhaimerit. Zbulimi më i ri i shkencëtarëve ka arritur në përfundimin se pija magjike mund të parandalojë sëmundjet e trurit dhe përmirëson kujtesën.

Eksperti Jeremy Spencer që nisi eksperimentin të kryer tek kavjet, tha se ‘rezultatet ishin dramatike’. Ky studim është i një rëndësie shumë të madhe, sepse për herë të parë zbulohet se konsumi i rregullt i shampanjës mund të ketë një ndikim kaq pozitiv tek truri i njeriut.

Një arsye më shumë për të pirë. Ndërkohë që studimi ende nuk ka përfunduar, ju mund ta prisni rezultatin me një gotë shampanjë në dorë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat