Je ndarë së fundmi? Kaloje mërzinë me ndihmën e këtyre 20 filmave

Life style

Je ndarë së fundmi? Kaloje mërzinë me ndihmën e këtyre 20 filmave

Më: 7 dhjetor 2021 Në ora: 08:45
Ilustrim

Thonë se nëntori është muaji i ndarjeve masive, e për ta vërtetuar këtë mendoni pak për çiftet e fundit që keni dëgjuar se janë ndarë. Fundja lidhjet romantike kanë vetëm dy rrugë: Të jesh përgjithmonë me atë që dashuron ose të ndahesh. Kjo e dyta fatkeqësisht ndodh ca më shpesh. Megjithëse ndarjet janë pjesë e jetës ta shpifin dhe ndonjëherë të lodhin dhe shkatërrojnë emocionalisht, sidomos kur pas tyre fshihet një lidhje e gjatë në kohë.

Ndaj për ta marrë veten, krah 1 milion gjërave të tjera që mund të bëni, keni si mjet ndihmues edhe filmat që e prekin këtë temë në një lloj forme, e mbase i japin një dorë për mirë kalimit të situatës.

Më tej po ju listojmë titujt e 20 filmave që mund të shikoni…

Someone Great

He’s just not that into you

Like Crazy

Mamma Mia!

Marriage Story

The Last Five Years

Celeste & Jesse Forever

Runaway Bride

Girls Trip

Gone Girl

500 Days of Summer

The Break-Up

Blue Valentine

Eat, Pray, Love

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

La La Land

How to be single

Crazy, Stupid, Love

Bridget Jones’s Diary

John Tucker Must Die.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat