Si të përfitoni pasionin e humbur në marrëdhëniet seksuale?

Life style

Si të përfitoni pasionin e humbur në marrëdhëniet seksuale?

Më: 7 dhjetor 2021 Në ora: 17:49
Foto ilustrim

Shumë çifte, pas shumë vitesh të kaluara në një lidhje apo martesë, përballen me një rënie të energjisë seksuale, e cila shpesh dihet se rezulton me divorc.

Tërheqja seksuale dhe pasioni zbehen me kalimin e kohës nëse nuk kontrollohen. Çiftet që neglizhojnë këto segmente në marrëdhënien e tyre, me kalimin e kohës, fillojnë të përballen me shumë probleme që shpesh rezultojnë në grindje, mungesë seksi, depresion dhe më pas divorc.

Ndjenja që doni dikë, por që nuk jeni më i dashuruar, përshkruan më së miri një situatë që në heshtje dhe ngadalë hyn në jetën e partnerit tuaj dhe që thotë qartë se gjëja ka arritur në pikën e vlimit dhe se është e vështirë të rregullohen gjërat dhe kthehen në gjendjen e vjetër.

Për të shmangur pasoja të rënda, ose të paktën për të mos hyrë kaq thellë në problemin, duhet të investoni vazhdimisht dhe vazhdimisht përpjekje në marrëdhënien me partnerin tuaj, për të shprehur dashurinë tuaj qartë dhe me zë të lartë, për të futur risi në jetën tuaj seksuale dhe gjithmonë, pa marrë parasysh angazhimet dhe problemet, duhet të keni gjithmonë kohë për partnerin tuaj.

Mirëpo, nëse çështja tashmë është bërë aq e madhe saqë nuk besoni se çështja mund të rregullohet dhe zbutet, më së miri do të ishte që të përfundoni menjëherë të gjithën, sepse është vërtetuar se një marrëdhënie kaq e dhimbshme dëmton  së pari ju dhe të gjithë rreth jush.

Depresioni, pakënaqësia, stresi dhe tensioni që janë të pranishme në këto situata, shpeshherë dinë që rezultojnë me sëmundje të ndryshme.

Prandaj, mendoni mirë se në çfarë faze jeni dhe nëse e shihni dritën në fund të tunelit apo jo, dhe më pas merrni vendimin më të mirë për veten tuaj. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat