Pse dy Shigjetar do të jenë çifti më i lumtur dhe me fat

Life style

Pse dy Shigjetar do të jenë çifti më i lumtur dhe me fat

Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 15:00
Foto ilustrim

Takimi me dikë të së njëjtës shenjë të zodiakut ka të mirat dhe të këqijat e tij.

Nga njëra anë, ju jeni me dikë që thjesht ju kupton. Nga ana tjetër, ju jeni me dikë që ndan tiparet tuaja më të mira dhe më të këqija. Kur dy shenja të Shigjetarit bashkohen, është një marrëdhënie midis dy shenjave që duan argëtim, të cilët kënaqen të bëjnë gjërat e tyre dhe urrejnë të jenë të lidhur.

Pra, çfarë do të thotë kjo për potencialin e tyre afatgjatë? Përputhshmëria e zodiakut të Shigjetarit dhe Shigjetarit ka gjithçka që duhet të dini për këtë palë shenja zjarri.

Kur dy Shigjetarë takohen për herë të parë, me siguri do të jetë në një festë apo ngjarje me pjesëmarrje të mirë. Ata do të tërhiqen drejt njëri-tjetrit, sepse ata do të jenë ata në mes të pistës së vallëzimit që konkurrojnë për të parë se kush ka lëvizjet më të mira.

Siç thotë astrologia Clarisse Monahan për Bustle, takimi i tyre i parë do të jetë më shumë argëtues sesa romantik. “Këta aventurierë të zjarrtë zakonisht mund të sajojnë disa skema të çuditshme së bashku, dhe me Jupiterin me fat si planetin e tyre sundues, ka një ndjenjë se çdo gjë është e mundur mes tyre”, thotë ajo. “Një raport i natyrshëm vjen lehtësisht”.

Nëse këta të dy janë në të njëjtën gjatësi vale, ata mund të jenë çifti më i lumtur në zodiak. Sipas Stina Garbis, astrologe dhe psikike profesioniste, “Ky çift do të ndante shumë të qeshura dhe gëzim dhe do të shijonte shoqërinë e njëri-tjetrit, në vend që të shqetësohej për botën. Ata gjithashtu do të organizonin festa të shkëlqyera”. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat